DUYURULAR

Suriye Parlamentosunun Sözde Ermeni Soykırımı Tasarısını Kabul Etmesine DSP Genel Başkanı AKSAKAL’dan Tepki.

13 Şubat 2020 Perşembe günü Suriye Parlamentosu ‘Ermeni Soykırımı’nı tanıyan ve kınayan tasarıyı kabul ettiğini duyurdu. Duyurunun ardından DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AKSAKAL; “Dünya’da uluslararası emperyalizme karşı yürütülen İLK KURTULUŞ SAVAŞI sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin, malûm güçler tarafından aynı stratejiyle ele geçirilmeye, parçalanıp yok edilmeye çalışıldığı bir plan sürdürülse de, Türk milletinin tarihten gelen tecrübesi, iradesi, insanlık sevgisi, dostluk ve barış içinde insanca yaşam anlayışı ile kurguladığı devlet geleneğine bağlılığı dünya var oldukça yaşamaya ve güçlenmeye devam edecektir.

Kırk yılı aşkındır bölgemizde kurgulanan ve kullanılan başta PKK terör örgütü olmak üzere PYD, YPG gibi terör yapılanmalarının baş hâmisi devletler ile birlikte, bunların besleyici ve kollayıcısı konumunda olan “babadan oğula ESAD rejiminin” tahakkümü altındaki Suriye Parlamentosu, sözde Ermeni Soykırımı tasarısını konuşacağına,  önce aynaya baksın ve yıllardır kendi insanlarına yaşamı zindan ederek başka topraklarda sığınmacı olarak yaşamak zorunda bıraktıkları milyonlarca insanı, katlettikleri binlerce muhalifinin hesabını değerlendirsin.

Bu emperyalist güçlerin ve yardakçılarının, arkasına sığınıp Türkiye üzerinde uluslararası bir baskı aracı yapmaya çalıştıkları sözde Ermeni Soykırımı gibi çarpıtılmış iddaların, asil Türk Milletini ne birbirinden ayırmaya, ne de dünya üzerindeki belirleyici etkisini kırmaya hiçbir parlamento kararının gücünün yetmeyeceğini artık anlamaları gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Yunan Bakana cevap: “Daha çok beklersiniz!”

DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos DENDIAS’ın, “Avrupa, Türkiye’nin davranışının sınırlarını göstermelidir. Yunanistan …