DUYURULAR

Özen ŞENYİĞİT
PM Üyesi

Biyografi

1961 yılında İzmir’de doğdu. İlk, Orta öğrenimini İzmir’de tamamladı ve Lise Öğrenimini Bursa Işıklar Askeri Lisesinde “Taktirle” bitirdi. Kara Harp Okulu Elektrik ve Elektronik Bölümünü tamamladı. Topçu ve Füze  Okulunu iyi derecede bitiren ŞENYİĞİT, Kara Harp Akademisinden 1992 yılında mezun oldu.

1997 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun oldu ve Askeriyenin birçok biriminde görev alan ŞENYİĞİT, KHO Taktik ve Harp Tarihi Öğretmenliği, Azerbaycan’da Harp Okulu Öğretmenliği ve 4. Sınıfların program ve kitaplarını hazırlama görevlerini yaptı. ŞENYİĞİT, Genelkurmay Başkanlığı İstihbarat Başkanlığı 3.ncü Tiş Müdürlüğü ve EDOK’ta yeni kurulan Muh. ve Muh. Des. Eğt. Şb.Müd.lüğü, EDOK Doktrin Şb. Müd. lüğü ve KKK.lığı Dnt. ve Değ. Bşk.lığı Heyet Bşk.Vek. ve PL.Ş.Müd.lüğü görevlerini yaptıktan sonra 31 yılı tamamlayıp emekli oldu.

Emekli olduktan sonra 2019 yılında DSP Seferihisar teşkilatına üye oldu.15.12.2019 tarihinde yapılan DSP 11. Kurultayında PM üyesi seçildi.

ŞENYİĞİT, evli ve üç çocuk babasıdır.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ı Ziyaret Etti.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’la Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı …