DUYURULAR

Orhan YEŞİLYURT
PM Üyesi

Özgeçmiş

1952 yılında  Sivgilik köyünde doğdu. İlkokula Denizli’de başladım. Sırasıyla Elazığ Palu kazası, Elazığ ve son olarak Bursa Erkek Lisesi 3. Sınıfında beklemeli öğrenciyken tiyatroda oynama isteğimin ağır basmasıyla öğrenimini yarıda bıraktı.

İş hayatına Devlet İstatistik Enstitüsü Bursa Bölge Müdürlüğünde işyeri ve arazi sayımlarında anketör olarak başladı. Daha sonra Tekel Marmara Bölgesi Baş Müdürlüğünde Muamelat Şubesinde memur olarak çalıştı. Babasının vefatı sebebi ile ailesiyle birlikte İstanbul’a taşınmak mecburiyetinde kaldı. İstanbul’da sırasıyla Yeni Karamürsel Mağazaları’na bağlı Enver Baki Moda merkezinde ön muhasebe, Alce Elektrik Makine Sanayiinde Ambar ve Sevkiyat Amiri olarak, Perşembe Pazarında sırasıyla Ensari Ticaret, Eran İnşaat ve Turizm firmasında muhasebeci ve son olarak Meteksan A.Ş.’de ambar ve sevkiyat şefi, Meteksan A.Ş. Tahtakale Kırtasiye Bölümünde Doğu ve Güneydoğu müşteri sorumlusu olarak çalıştı. Meteksan A.Ş. Ambalaj Bölümünde Pazarlama Şefi iken emekli oldu.

Siyasal yaşamına 1980 yılından sonra Demokratik Sol Partinin kuruluş aşamasıyla birlikte başladı. Parti kurulduktan sonra da İstanbul – Kadıköy ilçesine üye oldu. Değişik dönemlerde ilçe yönetiminde ve Genel Merkez'de aktif görevlerde bulundu ve 15.12.2019 tarihinde yapılan DSP 11. Olağan Kurultayında yeniden PM Üyeliğine seçildi.

YEŞİLYURT, evli ve iki çocuk babasıdır.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal Haftalık Basın Toplantısında Gündemi Değerlendirdi.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, gerçekleştirdiği basın toplantısında ülke ve dünya gündemini …