DUYURULAR

İbrahim YUMUŞAK
Genel Başkan Yardımcısı
Mali İşler ve Ekonomi Politikaları Başkanı

Biyografi

1963 yılında Mardin’de doğdu. TED Ankara Koleji ve AÜ Siyasal Bilimler Fakültesindeki eğitiminden sonra devlet bursuyla gittiği ABD’de Western Michigan Üniversitesi’nden Ekonomi dalında yüksek lisans derecesi aldı.

Meslek yaşantısına 1987 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda başladı. 1997 yılında baş hesap uzmanı oldu. Aynı Bakanlıkta bakan özel danışmanlığı, MASAK Başkan Yardımcılığı ve Hesap Uzmanları Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bilkent Üniversitesi’nde 3 yıl süreyle “vergicilik” konusunda ders veren ve bir süre Hesap Uzmanları Derneği Başkanlığı görevini de yürüten İbrahim Halil Yumuşak 2014 yılında vergi başmüfettişi olarak emekli oldu. Halen yeminli mali müşavir olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Mali ve ekonomik konularda yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunan İbrahim Halil Yumuşak, 2015 Temmuz ve Kasım aylarında yapılan genel seçimlerinde DSP’den Ankara 1. Bölge adayı olarak katılmıştır. 27 Kasım 2016 tarihinde yapılan 10. Olağan Kurultay’da Parti Meclisi’ne seçilmiştir. Partide halen Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Check Also

AKSAKAL’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Öğretmenlerin …