DUYURULAR

İbrahim YUMUŞAK
Genel Başkan Yardımcısı
Ekonomi Politikaları ve Mali İşler Başkanı

Özgeçmiş

1963 yılında Mardin’de doğdu. TED Ankara Koleji ve AÜ Siyasal Bilimler Fakültesindeki eğitiminden sonra devlet bursuyla gittiği ABD’de Western Michigan Üniversitesi’nden Ekonomi dalında yüksek lisans derecesi aldı.
Meslek yaşantısına 1987 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda başladı. 1997 yılında Baş Hesap Uzmanı oldu. Aynı Bakanlıkta Bakan Özel Danışmanlığı, MASAK Başkan Yardımcılığı ve Hesap Uzmanları Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bilkent Üniversitesi’nde 3 yıl süreyle “Vergicilik” konusunda ders veren ve bir süre Hesap Uzmanları Derneği Başkanlığı görevini de yürüten İbrahim Halil Yumuşak 2014 yılında Vergi Başmüfettişi olarak emekli oldu. Halen Yeminli Mali Müşavir olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
Mali ve ekonomik konularda yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunan İbrahim Halil Yumuşak, 2015 Temmuz ve Kasım aylarında yapılan genel seçimlerine DSP’den Ankara 1. Bölge adayı olarak katılmıştır. 27 Kasım 2016 tarihinde yapılan 10. Olağan Kurultay’da Parti Meclisi’ne seçilmiştir. Partide halen Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 31 Mart 2019 yerel seçiminde Yalova Belediye Başkan Adaylığı da yapan YUMUŞAK, 15.12.2019 tarihinde gerçekleştirilen DSP 11. Olağan Kurultayında yeniden PM Üyesi olarak seçilmiştir.
Evli ve 2 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …