DUYURULAR

Hüseyin DERTOP
PM Üyesi

Özgeçmiş

1958 Yılında Denizli’nin Tavas İlçesi’nde doğdu. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde 1980 yılında lisans eğitimini tamamladı.

1984 Yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bilim Dalı, Muhasebe ve Finans Anabilim Dalında “Gelirin saptanmasıyla uygulanan yöntemler ve özellikleri” adlı Yüksek Lisans tezini hazırladı. 1986 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bilim Dalı Muhasebe Finansman Anabilim dalında doktora çalışmalarına başladı. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Tarım Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünü tamamladı.

Öğretim görevlisi olarak Trakya Üniversitesi, Çanakkale Meslek Yüksek Okulunda “İşletme Yönetimi, Türkiye’de Vergi Uygulamaları” derslerini verdi. Devamında, Çanakkale  18 Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesinde “Kamu Bütçesi, Maliye Politikası” derslerini verdi.

1994-1999 yıllarında DSP İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliği, İl genel Meclisi Grup Başkanlığı, İl genel Meclisi Bütçe ve Plan Komisyonu Sözcülüğü, Hesap İnceleme Komisyonu Başkanlığı gibi siyasi çalışmaları oldu.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanı ile büro çalıştırmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47. Yıldönümünde anlamlı mesaj.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, 20 Temmuz 1974’te Başbakan Bülent Ecevit’in liderliğinde Türk …