DUYURULAR

Dr. Handan TOPRAK BENLİ
Genel Başkan Yardımcısı
Basın, Yayın ve İletişim Başkanı

Özgeçmiş

Sivas Divriği’de 1960 yılında doğdu.
Okul öncesi dönem, İlkokul, Orta Okul ve Lise eğitimini Ankara’da aldı.
1978 - 1982 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okudu, devamında Sivas Cumhuriyet Tıp Fakültesi’nden 1985 yılında mezun oldu.
Mesleki Yaşamında; Düzce Devlet Hastanesi’nde Acil Servis Hekimliği, Hatay İskenderun’da Sağlık Ocağı ve Verem Savaş Dispanser Hekimliği, İstanbul Tozkoparan Sağlık Ocağı’nda Sağlık Ocağı Hekimliği, İstanbul Avcılar Merkez ve Denizköşkler Sağlık Ocaklarında Sağlık Ocağı Hekimliği ve 112 Acil Hekimliği, İstanbul Eminönü Deri ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi’nde Acil Servis Hekimliği yaptı.
Özel Avcılar Hospital’da Başhekim Yardımcılığı, İstanbul Avcılar Ambarlı Dolum Tesisleri’nde (BP-SHELL) İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Danışmanlığı ve İşyeri Hekimliği. 2007 Kalitest Belgelendirme ve BDK Danışmanlık’ta kalite uzmanı olarak danışmanlık ve denetim görevleri, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’nde Kalite Koordinatörlüğü yaptı.
2019 Yılında DSP’ye üye oldu, 31 Mart Yerel Seçiminde DSP Avcılar Belediye Başkanı iken yeniden seçimlere katıldı. 15 Aralık 2019 DSP 11. Kurultay’ında Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan Cumhuriyetin 98’inci Yıldönümünde anlamlı mesaj.

Aksakal; “ Türkiye bir sömürge devlet değildir!” Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Cumhuriyetin …