DUYURULAR

Cemalettin ÇAKIR
MDK Üyesi

Özgeçmiş

1954 yılında Ankara’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Ön Lisans sahibi.

1976 yılında Milli Piyango İdaresinde Memur olarak göreve başladı ve 7 yıl devlet memuru olarak görev yaptı. Hereke İpek Halı İmalatı ve Ticareti Şirketini kurduğu için devlet memurluğundan ayrılmak zorunda kaldı. Futbol, Futbol Hakemliği ve Gözlemci olarak 41 yıl spor camiasına hizmet etmiştir.

Siyasete 1971 yılında Onursal Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in bir söyleşisi etkisinde kalarak başlamıştır.1985 yılında kurulan DSP’de Gençlik Kolları Mahalle birimleri ve Altındağ İlçesinde faaliyetler de bulundu. Derince Belediye Meclis üyesi adayı oldu. Kocaeli İl yönetimi üyesi, örgütlenmeden sorumlu komisyon başkanı görevini üstlendi. 2001 yılından 2005 yılına kadar Kocaeli il Başkanlığını yaptı. Halen Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve  İl Sekreterliği görevini yapmakta olan ÇAKIR, 15.12.2019 tarihinde yapılan DSP 11. Olağan Kurultayında MDK Üyeliğine seçildi.

ÇAKIR, evli ve üç çocuk babasıdır.

Diğer Haberler

AKSAKAL: “Kıbrıs Türk Halkı AB’nin ‘Bir Parmak Bal’ Tuzağına Düşmeyecektir!”

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası bir açıklama …