DUYURULAR

Av. Onur İSTE
Genel Başkan Yardımcısı
Hukuk İşleri ve Siyasi İlişkiler Başkanı

Özgeçmiş

İstanbul Barosu üyesidir. Kurucu ortağı olduğu Avukatlık Bürosunda avukatlık faaliyetini sürdürmektedir.  Daha önce, 2010 yılına kadar, ticaret hukuku başta olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet göstermekte olan bir hukuk bürosunda çalışmıştır. Bu süre içinde özellikle ticaret, şirketler, iş ve ceza hukuku dallarında olmak üzere çeşitli hukuk dallarında avukatlık ve müşavirlik hizmeti vermiştir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Marmara Üniversitesi bünyesinde “Koruma Tedbirleri Nedeniyle Tazminat” konulu teziyle yüksek lisans derecesi almıştır.

Marmara Üniversitesi bünyesinde sürdürdüğü doktora çalışması, “Sermaye Piyasası Hukukunda Manipülasyon Suçları” konusu ile tez yazım aşamasındadır.

2008 yılında South Texas College of Law’da ( Houston - ABD) fikri mülkiyet, uzlaşma ve Anayasa hukuku (özellikle Amerikan Anayasası ek 1. Maddesi – ifade özgürlüğü bağlamında) alanlarında burslu olarak “Juris Doctor” eğitim görmüştür. Bu süreç içerisinde aldığı eğitim neticesinde, Amerikanın Teksas eyaletinde Arabulucu olarak görev yapabilme yetkisini kazanmıştır.

2014 yılından beri, Avukatlık mesleğinin yanı sıra, özel hukuk uyuşmazlıklarında Arabulucu olarak hizmet vermekte olup, bu doğrultuda “Arabulucu” unvanına sahiptir.

Değişik mesleki sertifika programlarına katılmıştır. Başta İstanbul Barosu olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Yalnızca Demokratik Sol Parti bünyesinde olmak üzere, siyasetin değişik kademelerinde aktif görev almış olup, halen Parti Meclisi üyesi olarak görev yapmaktadır.

İSTE, İngilizce bilmektedir.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47. Yıldönümünde anlamlı mesaj.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, 20 Temmuz 1974’te Başbakan Bülent Ecevit’in liderliğinde Türk …