DUYURULAR

Ahmet Murat ÖZBİLGE
Genel Başkan Yardımcısı
Yerel Yönetimler, Dernekler, Sendikalar ve STK ile İlişkiler Başkanı

Özgeçmiş

19.12.1963, Ankara doğumlu. İşletme sahibi Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu, Ekonomisttir.
1994 yılında DSP üyesi oldu yine aynı yılda Mahalle Birim Başkanı ve DSP Bursa İli ve Osmangazi İlçesinde yöneticilik, Saymanlık ve Sekreterlik görevlerini üstlenmiştir. Aynı yıllarda Bursa İl Başkanlığı görevinde de bulunmuştur.
1999 ve 2004 yıllarında DSP Belediye Meclis Üyeliği, Belediye Başkan Vekilliği, Encümen Üyeliği, Eğitim Hizmet Güvence Komisyonu Başkanlığı, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve Belediye Meclisi Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.
2011 yılında yapılan Kurultayda Parti Meclisi Üyeliğine seçildi. DSP Genel Merkezi Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Basın Yayın, İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. DSP Parti Sözcülüğü yaptı.
27.11.2016 tarihinde yapılan 10. Olağan Kurultayında yeniden Parti Meclisi Üyesi seçildikten sonra oluşturulan Başkanlık Kurulunda ve Yerel Yönetimler, Sivil Toplum Örgütleri, Sendikalar ve Meslek Odalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde Bursa Büyük Şehir Belediye Başkan adayı oldu ve 15 Aralık 2019 tarihinde yapılan DSP 11. Olağan Kurultayında yeniden PM Üyeliğine seçildi.
ÖZBİLGE, evli ve bir çocuk babasıdır.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47. Yıldönümünde anlamlı mesaj.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, 20 Temmuz 1974’te Başbakan Bülent Ecevit’in liderliğinde Türk …