DUYURULAR

Ahmet Hidayet BEKTAŞ
Genel Başkan Yardımcısı
Mali İşler ve Ekonomi Politikaları Başkanı

Özgeçmiş

1962 doğumlu, 19 Mayıs Üniversitesi İşletme- Muhasebe Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. 10 yıl süreyle Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını yaptı. TOBB yönetiminde 5 yıl süreyle Mevzuat Komisyonu Başkanlığında bulundu.

Spor kulüpleri, ADD, Kooperatifler, Dernekler ve çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinde kuruculuk, yöneticilik, Başkanlık yaptı.

Ticari faaliyet olarak Kuyumculuk, Gübre bayiliği, Balık çiftliği, Sigorta acenteliği, Orman ürünleri ticareti ile iştigal eden faaliyetlerde bulundu.

Serbest meslek faaliyeti olarak Mali Müşavirlik mesleğini halen devam ettirmektedir.

Demokratik Sol Parti, 1985 yılında kurulduğunda Vezirköprü ilçe örgütü kuruluşunda bulundu. Ardında uzun dönem Vezirköprü ilçe örgütünde yer aldı. Vezirköprü ilçe başkanlığı, Samsun İl başkanlığı yaptı. 1999 ve 2002 seçimlerinde DSP Samsun Milletvekili adayı, 2015 Genel seçimlerde Amasya milletvekili adayı oldu.

2010 yılında DSP parti meclisi üyeliğine seçildi. Bu görevini aralıksız bugüne kadar sürdürmekte olup, DSP Karadeniz Bölge Sorumlusu olarak görevine devam etmektedir. BEKTAŞ, evli ve iki çocuk babasıdır.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47. Yıldönümünde anlamlı mesaj.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, 20 Temmuz 1974’te Başbakan Bülent Ecevit’in liderliğinde Türk …