DUYURULAR

Sağlıklı Yaşamın Şartı “Cumhuriyetkent”.

DSP Yerel Yönetimler Eşgüdüm Kurulu Genel Başkan Önder AKSAKAL başkanlığında toplandı.

Video konferans ile gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanları da katılarak, bölgelerindeki çalışmalar hakkında sunum yaptılar ve güncel olarak tüm yurtta ve dünyada süregelen Koronavirüs’le mücadele çalışmaları hakkında detaylı bilgi alışverişinde bulundular.

Demokratik Sol Parti’nin geliştirdiği Cumhuriyetkent Umudun Projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar, bu çalışmaların Demokratik Sol belediyecilik anlayışı ile üretimi artırma ve hakça paylaşma anlayışının uygulamaları gözden geçirildi.

Çalışmaların bölge ve yurt genelinde duyurulması, yaygınlaştırılması için gerekli alt yapı hazırlıklarının ve kurumsal iletişim programlarının incelenerek yürürlüğe konulması konusunda oluşan kararlılıkla önümüzdeki süreçte daha etkin şekilde halkın katılımının da sağlanması benimsendi.

DSP’li belediyelerin hiçbirisinde Koronavirüs vakasına rastlanmadığı, Sağlık Bakanlığı ve İl Hıfzısıhha Kurullarının koordinasyonunda mücadeleye etkin şekilde katkı verildiği, gerek maske, dezenfektan üretimi ve dağıtımının aksatılmadan sürdürüldüğü belirtildi.

Diğer Haberler

DSP Parti Meclisi Toplandı.

DSP Parti Meclisi, Genel Başkan Önder Aksakal başkanlığında bugün yapıldı. Toplantı Covid-19 tedbirleri kapsamında Parti …