Prof. Dr. Ayhan FİLAZİ, DSP Genel Başkan Başdanışmanlığına Getirildi.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi sayın Prof. Dr. Ayhan FİLAZİ, DSP Genel Başkan Başdanışmanlığına getirildi.

1967 Antakya doğumlu olan Prof. Dr. Ayhan FİLAZİ, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 1989 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl yine aynı Fakülte’nin Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalında  Araştırma Görevlisi olarak akademik yaşamına başlamıştır. Ulusal ve Uluslararası bir çok dergide tebliğ ve makaleleri yayınlanan FİLAZİ’nin Gıda Güvenliği ve Hayvancılık konularında bir çok eseri bulunmaktadır.

2002 – 2007 yılları arasında üç dönem Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı (Eski adı) Hayvan Deneyleri Merkezi Etik Kurul Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Türkiye’de tarım ve hayvancılıkta gelişim stratejileri konusunda, Demokratik Sol Parti programında genel çerçevesi belirlenmiş olan kalkınma modelinin günümüz şartlarında yeniden değerlendirilmesi ve parti programının geliştirilmesi çalışmalarına katkıları amacıyla Genel Başkan Başdanışmanlığına getirilen Prof. Dr. Ayhan FİLAZİ İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. Ayhan FİLAZİ evli ve iki çocuk babasıdır.