DUYURULAR

ÖNDER AKSAKAL’dan Diyarbakır Açıklaması: “Vatandaşımızı Başka Kapılara Kul Etmeyiniz!”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Diyarbakır’da çocuklarının dağa kaçırıldığını ifade eden insanların HDP İl Binası önünde devam eden eylemlerine ilişkin bir değerlendirme yaptı. PKK terör örgütünün hangi yol ve yöntemlerle gençleri dağa götürdüğünün açığa çıkartılmasını isteyen AKSAKAL, “Terör örgütlerine ve uzantılarına istismar alanı bırakılmamalıdır” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve devlet yetkililerine de çağrı yapan Aksakal, “Vatandaşımızı başka kapılara kul etmeyiniz” ifadelerini kullandı.

AKSAKAL’ın açıklaması şu şekilde:
“Diyarbakır’da son günlerde, çocuklarının PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığını ifade eden annelerin, HDP İl Binası önündeki oturma eylemlerini dikkatle takip ediyorum.

Diyarbakır teşkilatımızdan da sürekli bölgenin sorunlarına ilişkin bilgi alışverişimiz devam ediyor.

Hangi yol ve yöntemlerle gençlerin dağa çıkarıldıkları, nasıl ikna edildikleri konusu mutlaka açığa çıkartılmalıdır. Devlet, vatandaşlarına sahip çıkmalıdır, terör örgütlerine ve uzantılarına istismar alanı bırakmamalıdır.

Vatandaşların çocuklarını aramak için gideceği kapı sadece devletin kapısı olmalıdır.  Başka yerlerde hak arayışı asla kabul edilemez. Büyük şair Mehmet Akif ERSOY, Kenar-ı Dicle’de Bir Kurt Aşırsa Koyunu, Gelir de Adl-i İlahi Sorar Ömer’den Onu” demişti. Bu çok önemli bir sözdür.

Dolayısıyla  Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum: “Vatandaşımızı başka kapılara kul etmeyiniz!”

DSP olarak, süreci en yakından takip etmeyi sürdüreceğimizi belirtiyor, evlatlarını arayan bütün annelerimize selam ve saygılarımı gönderiyorum.”

 

 

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Çağrı: “1974’de yapmadığımızı yapma mecburiyetinde bırakmayın.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL Kanal 5 televizyonunda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. …