DUYURULAR

Gün Kendimize Gelme Günüdür!

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı ÖNDER AKSAKAL, 12 Eylül darbesinin yıldönümü sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.
Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı Önder AKSAKAL, 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde bir basın açıklaması yaptı.

Türkiye’nin bir türlü kendi iradesiyle yönetimler oluşturamadığına dikkat çeken Aksakal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye halkı, Türkiyeli olmayan güçlerce yönetilmekten bir türlü kurtulamıyor.

Dört bir yanımızı sarmış işbirlikçi sözde Türkiyeli çetelerle geleceğimizi karartmaya devam ediyorlar.

Normal bir ülkede her gün onlarca insan ölür mü? Terörden, trafik kazasından, iş kazasından, cinayetten… Vadesi gelip de ölenleri saymıyorum bile.

Ve bir halk bu durumunu hiç sorgulamaz mı?

Hadi, okuyamamış, eğitimsiz bırakılmış, güncel olayları takip edebilmekten uzakta olanları bir yana koyalım. Ey kendini okumuş, mürekkep yalamış sanan zümre! Siz de mi sorgulamazsınız?

12 Eylül faşist darbesinin üzerinden tam 35 yıl geçti. O gün doğanlar bugün yolu yarıladılar. Ama bu ülkeyi yok etme planı hâlâ sürdürülüyor.

Yeniden kardeş kanı dökülüyor.

12 Eylül darbesini yapan eli kanlı katiller, bu dünyadan teker teker gittiler.. ama demokrasisi yerle bir edilmiş, birlik beraberliği onulmaz yara almış, yeraltı – yerüstü kaynakları Türkiyeli olmayanlara peşkeş çekilmiş, kısacası perişan edilmiş bir Türkiye bıraktılar. Onları süründükleri cehennemlerinde bir kez daha lanetle anıyorum.”

Artık herkesin şapkasını önüne koyup düşünme zamanının geldiğini, 1 Kasım seçimleri fırsatının da yine aynı teranelerle oldu-bittiye getirilerek kaçırılması durumunda çok daha kötü günlerin geleceğini söyleyen Önder Aksakal şöyle devam etti;

“Gün, derlenip toparlanma günüdür. Kendimize gelme günüdür.

7 Haziran’da seçilip Meclise gönderilen partiler bu işi beceremeyeceklerini gösterdiler. Bir hükümet bile kuramadılar. Ne anne muhalefet partisi Y-CHP, ne de iktidar payandası MHP bu işin üstesinden gelemeyeceklerini ispat ettiler. Bugün Ordu’yu yeniden göreve davet edenler, 35 yıl önce de egemen güçlerin ve derin yapıların tetikçiliğini yapanlardır.

Hiçbir şey gizli kalmayacaktır. Onlar “beraber yürüdüler bu yollarda, beraber ıslandılar yağan yağmurda.” Dolaysıyla DSP iktidarında “beraber hesap verecekler!”

Türkiye’nin ve Türkiye halkının gerçek partisi Demokratik Sol Parti görev bekliyor.

Bunların televizyonları, gazeteleri ne kadar karartırsa karartsın, DSP’nin ışığını hiçbir güç engelleyemez.

3 Kasım 2002’de bir sivil darbeyle Parlamento’dan uzaklaştırdığınız Halk, 1 Kasım’da yeniden iktidar olacak.”

Diğer Haberler

DSP Genel Başkan Yardımcısı Handan Toprak Benli’den İstifalar Konusunda Açıklama

Demokratik Sol Parti’den bazı il başkanlarının istifa ettikleri yönünde yapılan haberler konusuna DSP Basın, Yayın …