DUYURULAR

GENEL BAŞKANIMIZDAN ‘PENÇE HÂREKATI’ DEĞERLENDİRMESİ

Genel Başkanımız Önder AKSAKAL TSK’nın Kuzey Irak bölgesinde başlattığı “Pençe Harekâtı” ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AKSAKAL değerlendirmesinde, “35 yıldır süren terörle mücadelede gelinen nokta, toplumun ve özellikle de bölge insanının geleceğe dair güven duygularını beslemekten uzak görünüyor.
1999 yılında terörün ele başısı yakalanarak, adalete teslim edilen ve huzurun hâkim kılındığı dönem, iktidarın yanlış politika ve stratejileri sonucunda bugünkü boyutlarına erişmiştir.
Ancak emperyalist fiili işgalin üzerinden yüzyıl geçmesine karşın hâlâ bu heveslerinden vazgeçmeyen küresel güçlere karşı Demokratik Sol Parti’nin “bölge merkezli dış politika” anlayışıyla başarı elde edilebileceği gerçeğini görmesi gereken hükümetin son yıllarda yürüttüğü çalışmaları isabetli olmakla beraber bazı eksik yanlarının varlığı da yadsınamaz.

Bölge Ülkeleriyle Sırt Sırta Verilmeli

Terörü merkezine alanlarla etkili mücadele, öncelikle milli duruşumuzu sadece söylemde değil eylemde de hayata geçirmekle, stratejik bazı kararları tereddütsüz ve zamanında hayata geçirmekle, dahası bölge ülkeleriyle birlikte sırt sırta verilecek mücadeleyle kalıcı çözümü yaratabilir.
Bu bağlamda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü “Pençe Harekâtı” elbette gerekli ve zorunlu bir uygulamadır, sonuç alıncaya kadar sürdürülmelidir. Ülke sınırlarının güvenliğinde oluşacak zaafiyet, terör yapılanmalarının yurtiçinde kontrolsüz bir şekilde yapılanma ihtimali en büyük tehlikedir.
Operasyonda görev alan her kademedeki askerimize sağlık ve başarılar diliyorum. Şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar temenni ediyorum.” dedi.

Diğer Haberler

“Gündemi Kaybeden Her Şeyi Kaybedecektir!”

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, İstanbul İl Örgütü ile video konferans yoluyla bayramlaştı. Konuşmasına iyi bayramlar …