DUYURULAR

Genel Başkan Aksakal, seçim çalışmasına Akhisar, Küçükkuyu ve Burhaniye’de devam etti

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal 31 Mart yerel seçim çalışmasını Akhisar, Ayvalık, Küçükkuyu, Burhaniye ve Edremit’te sürdürdü. Çalışmaya DSP Akhisar Belediye Başkan Adayı  Kadir Arat’ın seçim ofisini açarak başlayan Aksakal, Akhisar’da 31 Mart gecesi DSP’nin politikalarını hayata geçireceklerini söyledi.

Aksakal, “Akhisar DSP belediyecilik anlayışının bütün özelliklerini barındıran bir kenttir. 17 yıldır bu ülkenin üzerine kabus gibi çöken politikalar 31 Mart tarihinde sizlerin desteği ile son bulacaktır. 31 Marttan sonra ak güvercinimizin politikalarını Akhisardan uygulamaya başlayıp bütün Türkiye’ye yayacağız” dedi

MANİSA AKHİSAR

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP Akhisar Belediye Başkan Adayı Kadir Arat’ın seçim ofisi açılışına katıldı. Aksakal, seçim ofisi açılışından sonra, Akhisar Balkan Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

“DEVLETİMİZİN KURULUŞ HARCINDA GÖÇMENLERİMİZİN KATKISI FAZLADIR”

Yapılan ziyaret sırasında konuşan Aksakal şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş harcında en önemli katkı maddesi Balkan göçmeni kardeşlerimize aittir. DSP’nin Bülent Ecevit tarafından kurulduğu 1985 yılından bu yana DSP’yi iktidar yapan ana gövde yine Balkan göçmenlerimizdir. Kadir Kıymet bilme konusunda karşılıklı hiçbir sorunumuz yok. Çünkü hepimiz Türk vatanını sahiplemişiz ve başımızın üzerinde dalgalanan al bayrağımızı korumuşuz ve bir an olsun yere düşürmemişiz. Ecevit’in talebeleri ve bugün onun koltuğunda oturan biri olarak bu değerlerimizi koruyup sahip çıkacağıma en mukaddes değerlim üzerine söz veriyorum. Yine bir seçim arifesindeyiz. Beldemizi, ilçemizi yönetecek kişileri seçeceğimiz bir seçim dönemindeyiz. Fakat bu seçimler diğer seçimlerle çok benzerlik taşımıyor. 31 Mart’ta sandıklardan çıkacak sonuç; ya bu ülkeyi iki partili tek adamlık yönetimine götürecek ya da gerçekten demokratik ortamın yaşandığı, herkesin kendisini özgürce ifade ettiği bir yönetim olacak. 31 Mart’ta sandıklardan çıkacak sonuç bu ülkenin pervasızca iktidar yapan, pervasızca hükümet yapan siyasi yapısına karşı basiretsiz bir muhalefet sağlayan yapıları tasfiye etmezse, bunlar bir adım daha ileri giderek Türkiye’nin önüne bir kar mecranın açılmasına neden olacaklardır. Bunu sadece biz söylemiyoruz. Bunu herkes dile getiriyor. Adını cumhur ittifakı dedikleri şey de söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve MHP lideri de söylüyor.”

KÜÇÜKKUYU

“DSP’NİN ARACINI GÖREN VATANDAŞLAR YOLLARA ATLIYOR”

Akhisar’dan sonra Çanakkale Ayvacık Küçükkuyu’ya geçen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP Çanakkale Ayvacık Küçükkuyu Belediye Başkan Adayı Melike As ile halka seslendi. Aksakal, 31 Mart gecesi Küçükkuyu belediyesine ak güvercinin mavi bayrağını aşacaklarını ifade etti.

“Yolardır iktidarda ve muhalefette olanlar ne devletimizde ne de milletimizde mecal bırakmadılar” diyen Aksakal şunları söyledi: “DSP’nin aracını gören vatandaşlar yollara atlıyor. Neredesiniz, nerde kaldınız diyor. Bizde geldik ve hayırlısı ile Küçükkuyu’ya ak güvercinin bayrağını asacağız. Yarın 18 Mart Çanakkale büyük deniz zaferimizin yıldönümüdür. Bu toprakların emperyalist güçler tarafından ele geçirildiği ilk andır ve devamında hepiniz biliyorsunuzdur büyük bir kurtuluş savaşı mücadelesi ile şehitlerimizin al kanları ile sulandı burası. Yani bu ülke sayısal lotodan çıkmadı. Dolayısıyla öyle beka, meka sorunuyla milleti kaydıramazlar. Buradaki herkes bu durumda tek vücut olur ve bize düşmanlık yapanların karşısında kaya gibi dikilir. 17 yıldır iktidarıyla, parlamentodaki muhalefetiyle bu ülkeyi bunlar yönetiyor. Eğerki bu ülkede bir beka sorunu oluştuysa bunun birinci derecedeki sorumlusu parlamentodaki bu partilerdir. Çünkü 17 yıl önce bizim bunlara nasıl bir ülke bıraktığımız rakamlarla ortadadır. Onlar beka sorunu diye tuttursunlar. Türkiye Cumhuriyeti, vatanı ve milleti ile bölünmez bir bütündür.”

Daha sonra sırasıyla; Balıkesir DSP Burhaniye Belediye Başkan Adayı Bahar Karabulut seçim ofisi ziyaret edildi. Balıkesir DSP Edremit Belediye Başkan Adayı Emin Baytaş ile Edremit halkı selamlandı. Balıkesir Havran DSP Belediye Başkan Adayı Doğan Demirtaş ile Havran halkı selamlandı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber Gökçeyazı Mahallesi sakinlerini ziyaret edilerek çalışmalara son verildi.

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …