DUYURULAR

EMEKÇİLERİN HAKLARINDA DSP İMZASI VAR! 

Genel Başkanımız Önder Aksakal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü ile ilgili bir mesaj yayımladı.
Aksakal, “Emek en yüce değerdir anlayışını temel alan ve çalışanların hak mücadelesinden doğan Demokratik Sol Parti olarak, açlık ve yoksulluk sınırlarının altında bir gelire sahip toplumun çok büyük çoğunluğu bugün emperyalist sistemin boyunduruğu altında yaşam mücadelesi vermektedir.

Esasen emekçi kesimlerin hak ve çıkarlarını korumak, yaşam standartlarını yükseltmek, insanca ve hakça bir düzeni sağlamak üzere yapılanmış sol siyasetin Türkiye nüfusunun yüzde doksanını kucaklaması beklenirken halkımız, bu oranı yüzde otuzbeşe kilitlemiş sözde solcu partilerin esaretine mahkum edilmiştir.

Gelir düzeyleri itibariyle ülke nüfusunun seçkinci en rahat kesimi içerisinde yaşam sürdürenler tarafından yönetilen işçi sınıfı, fabrikalarda, tarlalarda, madenlerde ve bürokraside üçüncü sınıf  insan muamelesi altında yaşam sürdürmektedir.

Sahip oldukları her türlü hak ve menfaatin altında Demokratik Sol Parti’nin imzası bulunan tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü yürekten kutluyorum.” açıklamalarında bulundu.

​​​​​​​

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı AKSAKAL’dan Ramazan Bayramı Mesajı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. AKSAKAL …