DUYURULAR

DSP’nin Onursal Lideri BÜLENT ECEVİT 93. Doğum Gününde Mezarı Başında Anıldı.

Demokratik Sol Parti’nin kurucu iradesi ve demokratik sol politikaların kuramcısı, büyük devlet adamı BÜLENT ECEVİT 93. doğum gününde, DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL ve partililer tarafından Devlet Mezarlığındaki kabri başında bir kez daha anıldı.

Anma sırasında bir konuşma yapan DSP Genel Başkanı AKSAKAL, “16 yıldır yaşanan süreç sonunda, ülkenin ve toplumun içine düşürüldüğü badirelerden çıkış yolu arayışları kırk katır mı, kırk satır mı? noktasına getirilmiştir ki, işte bu durum tam olarak tıkanmışlığın göstergesidir.” dedi. AKSAKAL konuşmasında şunları söyledi:

“Değerli arkadaşlarım, 

Partimizin kurucusu ve demokratik sol politikaların kuramcısı Bülent ECEVİT’in 93. Doğum gününde O’nu bir kez daha sevgiyle, saygıyla ve şükranla anmak üzere kabri başında toplandık.

16 yıldır yaşanan süreç sonunda, ülkenin ve toplumun içine düşürüldüğü badirelerden çıkış yolu arayışları kırk katır mı, kırk satır mı? noktasına getirilmiştir ki, işte bu durum tam olarak tıkanmışlığın göstergesidir.

Bugünlerin müsebbibi AKP ve bu iktidarın ayakta kalması için görev üstlenmiş parlamento muhalefeti aynı merkezin direktifleriyle yeni bir dönemin inşası yolunda canhıraş gayret gösteriyorlar.

Artık siyaset arenasında sağcıların alternatifi olarak sağ zihniyetle rekabet yapılmaya çalışılıyor. Bu manzara eşyanın tabiatına aykırıdır.

Tam bağımsız Türkiye idealine bağlı, sol değer yargılarının hakim olduğu siyasi yapıların tamamı sistem dışına çıkarıldı.

Yaşanan ACİL SEÇİM platformunda gerçek anlamda ulusalcı, solcu bir tek siyasi partiye izin verilmemiştir.

Saygıdeğer Onursal Genel Başkanım, Saygıdeğer Başbakanım,

Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik, sosyal hukuk devletinin ne laikliği, ne demokratikliği, ne de hukuku bırakıldı. Her birisi yer ile yeksan edildi.

Adaleti sağlamakla yükümlü kurumlar, kanunsuzluğun ve hukuksuzluğun merkezi oldular.

Ülkede seçimlerin demokratik kurallar çerçevesinde, dürüst, şaibesiz, güvenlikli ve eşit şartlarda yapılmasından sorumlu Yüksek Seçim Kurulu bu kanunsuzlukların ilk sırasında yerini almış, ali kıran-baş kesen bir yapı haline dönüştürülmüştür.

Kısacası, haramiler suyun başını zaptetiler! 

Türk milleti yeni bir kurtuluş mücadelesini başlatmak zorundadır.

Büyük Atatürk’ün koyduğu ilkeler, senin demokratik solculara ve Türk milletine gösterdiğin ışıklı yol bizleri aydınlığa çıkaracaktır.

Her türlü zorluğa, içeriden ve dışarıdan yapılan her türlü engelleme gayretlerine karşın sana inanmış demokratik solcular olarak mutlaka bunu başaracağız.

‘Siyaset özveri gerektiren çetin bir uğraştır. Siyasete giren kişi her çileyi, her ihaneti, her yenilgiyi göze almalıdır.’ demiştin.

Biz de bu sözünden hareketle, Ya yeni bir yol bulacağız, ya da yeni bir yol açacağız! Demokratik Sol programı yeniden iktidara taşıyacağız.

Bu inançla seni bir kez daha minnetle ve saygıyla yâdediyoruz. Cennet mekânında rahat uyu.”

 

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, SP Genel Başkanı KARAMOLLAOĞLU’nu Ziyaret Etti.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Siyasi Partiler, Milletvekili ve Yerel Yönetim Seçimleri ile Yüksek Seçim …