DUYURULAR

DSP’den Türkiye Ziraatçılar Derneği ve Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği’ne Ziyaret

Demokratik Sol Parti Yerel Yönetimler, Dernekler, Sendikalar ve STK’lar ile ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat ÖZBİLGE başkanlığında parti meclisi üyelerimiz Nursel KIZILIRMAK, Hikmet AYDEMİR ve Özen ŞENYİĞİT’ten oluşan DSP heyeti Tüm Emek. Der. ve Türkiye Ziraatçılar Derneği’ne ziyarette bulundular.

DSP yetkilileri, Tüm Emek. Der. Genel Başkanı Satılmış ÇALIŞKAN tarafından Tüm Emek. Der. Genel Merkezinde, Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı Hüseyin DEMİRTAŞ tarafından da, Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Merkezinde karşılandı.

ÖZBİLGE,  yetkililerin talepleri ve sorunlarını aldıktan sonra çalışma yaşamına, tarım ve hayvancılık konularına ilişkin partimizin görüşlerini ifade ederken, “her alanda olması gerektiği gibi, tarım ve hayvancılık alanında da üretimi artırmak ve desteklemek zorundayız” dedi. Yerinde kalkınmayı gerçekleştirecek, planlı bir üretim politikasını hayata geçirmek bir gerekliliktir diyen ÖZBİLGE, sulama ve altyapı sorunları ivedilikle çözülmelidir diyerek, kooperatifleşmenin öneminin de altını çizerek, ‘bunları gerçekleştirebilecek olan da DSP’nin halkçı kadrolarıdır’ diye ifade etti.

“Halk sağlığının hiçe sayıldığını görmekteyiz. Bu gibi konularda yetkililer gerekli önlemleri ve cezai müeyyideleri hayata geçirmeliler” diyerek halk sağlığı konusunda DSP’nin hassasiyetlerini dile getirdi.

ÖZBİLGE, “Cumhuriyetkent projemiz ile köylerimizi dönüştürerek üretimi ve istihdamı sağlayacağız, üretim seferberliği ilan edip çokça üretip hakça bölüşeceğiz” derken “DSP milliyetçi ve vatansever bir partidir.” dedi

Son yıllarda emeklilerin, çalışanların sıkıntılarının dayanılamaz boyutlara ulaştığının farkında olduklarını, emekliler arasındaki derin uçurumların giderilmesi ve günün koşullarında güncellemenin gerekli olduğunu belirten ÖZBİLGE, ‘promosyonlarda emekli temsilcilerinin görüşlerinin alınması mutlaka sağlanmalıdır’ derken intibak gibi konularında ivedilikle bir çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı.

ÖZBİLGE, “Gücünü Halk’tan ve Hak’tan alan DSP, köylümüzü, emeklimizi, çalışanlarımızı, ulusal sanayicimizi, kobilerimizi, ev hanımlarımızı, öğrencilerimizi, esnafımızı düşünen ve sorunlarına kafa yoran tek partidir.” dedi.

Diğer Haberler

Demokratik Sol Parti 36’ncı Yaşını Kutladı.

Demokratik Sol Parti 36’ncı yaşını coşkuyla kutladı. Kutlama törenine birçok partili, parti genel başkanları, diğer …