DUYURULAR

DSP’den HAKSEN ve TÜED’e Ziyaret.

Yerel Yönetimler, Dernekler, Sendikalar ve STK ile İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Murat ÖZBİLGE başkanlığında Parti Meclisi üyelerimiz Nursel KIZILIRMAK ve Hikmet AYDEMİR’den oluşan DSP heyeti HAKSEN (Hak ve Emeğin Sendikası) Konfederasyonu ile TÜED’e (Türkiye Emekliler Derneği) ziyarette bulundular.

DSP Yetkilileri, HAKSEN Konfederasyonu Genel Başkanı Ayhan ÇİVİ tarafından HAKSEN Genel Merkezinde ve TÜED Genel Başkanı Kazım ERGÜN tarafından TÜED Genel Merkezinde karşılandı.

Özbilge, HAKSEN ve TÜED yetkililerinin sorun ve taleplerini aldı. Akabinde, çalışma yaşamı ve çalışanların sorunları hakkında partimizin görüşlerini ifade ederken ‘’ülkemizde işsiz hiçbir yurttaşımız olmamalıdır, asgari ücretinde açlık sınırının altında kalması asla kabul edilemez’’ dedi. Özbilge, taşeronluk sisteminin ekonomimizden tamamen çıkması gerektiğini, geçici ve ücretli çalışanlar yerine de devlet memurluğu güvencesi ve devamlılığı sağlanmalıdır diye ifade etti.

Özbilge, ülkemiz siyasetinde milliyetçilik ve sol değerlerde sıkıntıların ve boşluğun olduğu apaçık ortadadır. İşte bu boşluğu ATATÜRK Milliyetçiliği ve kuruluş ilkelerinden aldığı güçle DSP dolduracaktır derken, emeklilerimizin yaşadığı sorunların ve taleplerin çözümleri noktasında, güncel maaşların günün koşullarına uygun hale getirilmesi, emekli maaşları arasındaki uçurumların giderilmesi, intibak gibi sıkıntıların acilen çözülmesi gerekmektedir dedi. Promosyonlarda emekli temsilcilerinin de görüşleri mutlaka alınmalıdır diyen Özbilge, ‘’Türkiye’nin bir üretim seferberliğine ihtiyacı var. Üretmek ve hakça bölüşmek zorundayız, aksi taktirde yaşadığımız sıkıntılar artarak devam eder. İşte yaşadığımız tüm sıkıntıların üstesinden gelebilecek en güvenli liman Demokratik Sol Parti’dir’’ dedi.

Sonraki Önceki
Slide 1 |
Sonraki Önceki

Diğer Haberler

Demokratik Sol Parti 36’ncı Yaşını Kutladı.

Demokratik Sol Parti 36’ncı yaşını coşkuyla kutladı. Kutlama törenine birçok partili, parti genel başkanları, diğer …