DUYURULAR

DSP’den DİSK / Genel -İş Sendikası ve Tüm Emekliler Sendikası’na Ziyaret

Demokratik Sol Parti Yerel Yönetimler, Dernekler, Sendikalar ve STK’larla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat ÖZBİLGE başkanlığında, parti meclisi üyelerimiz Nursel KIZILIRMAK, Hikmet AYDEMİR ve Özen ŞENYİĞİT’ten oluşan DSP heyeti, Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası ile Tüm Emekliler Sendikası Genel Merkezlerine ziyarette bulundular.

DSP heyeti DİSK/Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi ÇALIŞKAN tarafından DİSK/Genel-İş Genel Merkezi’nde, Tüm Emekliler Sendikası Genel Başkanı Selman HÜRKARDEŞ tarafından Tüm Emekliler Sendikası Genel Merkezi’nde karşılandılar.

ÖZBİLGE, yetkililerin istek ve taleplerini, aldıktan sonra çalışma yaşamı ve emeklilerin sorunlarına ilişkin, partimizin görüşlerini ifade ederken, özellikle mevcut iktidar döneminde tüm çalışanların ve emeklilerin yaşam koşullarında artık bıçak kemiğe dayandığını, hiçbir yurttaşımız açlık sınırlarının altında bir yaşama mahkûm edilemeyeceğini dile getirdi. Maaşlar arasındaki uçurumlara dikkat çekerken, güncel maaşların günün koşularına getirilmesi ve intibak sorununun çözümü, kaçınılmazdır derken, “ülkemizde işsiz hiçbir vatandaşımızda olmamalıdır” dedi.

ÖZBİLGE, demokrasinin önemine vurgu yaparken, “güçlünün hukukunun değil, hukukun gücünün mutlaka sağlanması gerekmektedir. Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir sıkıntı yoktur. Yeter ki farlılıklarımızın bizleri birleştiren birer kültürel güzellik olduğunu görelim” şeklinde dile getirdi.

ÖZBİLGE; Ulusal Birlik, Ulusal Sol, İnançlara saygılı laiklik ve tam demokrasi temelinde, solu ülkemizde millileştirebilmiş olan DSP’nin artık umut olmanın  yanında zorunluluk olduğunu da ifade etti.

Diğer Haberler

Demokratik Sol Parti 36’ncı Yaşını Kutladı.

Demokratik Sol Parti 36’ncı yaşını coşkuyla kutladı. Kutlama törenine birçok partili, parti genel başkanları, diğer …