DUYURULAR

DSP’de Kongreler Hızla Devam Ediyor.

Demokratik Sol Parti 10. Olağan Kurultay çalışmaları bir taraftan ilçe kongreleri diğer taraftan da İl Kongreleriyle hız kesmeden devam ediyor.

Bursa, Tekirdağ ve Kocaeli’de partililer tarafından büyük coşkuyla karşılanan DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL kongrelerde yaptığı konuşmalarda ülkenin içine düşürüldüğü durumun sadece Cumhuriyet tarihinde değil, Türk milletinin varoluşundan buyana bir örneğinin olmadığını, tüm değer yargılarımızın alt-üst edildiğini, milli ve manevi değerlerimizin artık tanınmaz hale getirildiğini söyledi. AKSAKAL ayrıca ülkeyi son 15 yıldır yönettiğini zanneden Akparti iktidarının ve bu zihniyetin yaşanan birçok badirenin de müsebbibi olduğunu, ekonomik ve sosyal yapımızın yanında yerleşik devlet geleneklerimizin de dejenere edildiğine vurgu yaptı.

DSP Lideri AKSAKAL Kocaeli İl kongresinde şöyle dedi:

“Ülkemiz hızla kan kaybediyor. Yaklaşık 15 yıldır Akparti iktidarının elinde ve bir kişinin iki dudağının arasından çıkan hükümlerle ülke yönetiliyor. Demokrasi ve hukuk maalesef tamamen rafa kaldırılmış durumda. Parlamentodaki muhalefet partileri de iktidarın bu pervazsız uygulamalarına karşı bir duruş sergilemesi gerekirken kendi dertleriyle uğraşmaktan başlarını kaldıramıyorlar. Yaşananlar öyle bir düzeye çıktı ki, yarın bunlar gittiğinde kim gelirse gelsin oluşan enkazı toparlamak kolay olmayacaktır.

Ülkeyi birden fazla terör belasıyla karşı karşıya getirdiler. Bir yandan PKK terörü, diğer yandan FETÖ ve IŞİD terörü Türk halkının yaşam güvencesini tehdit ediyor. Her gün şehit haberleri, saldırı haberleri, bombalama ve operasyon haberleriyle yaşar olduk. Şehit cenazeleri artık trafik kazası haberleri kadar bile ilgi çekmez hale geldi. Bu durum böyle devam edemez.

Ülkeyi bu hale getiren ve getirdiğinin de farkında ve bilincinde olan Sayın Başbakan da, Sayın Cumhurbaşkanı da oturup düşünmelidir. Bu ülke bizim, Türkiye Hepimizin! Başka Türkiye yok!

Kindar ve dindar bir nesil yetiştirme gayretinde olmanızın sonucunu bu halk 15 Temmuz’da çok acı yaşadı, yaşamaya ve kan kaybetmeye devam ediyoruz. Seçim yasasında ve Siyasi Partiler Yasasında yapılacak değişikliklerle derhal sandık halka götürülmelidir, tüm seçimler acilen yenilemelidir. Başka kurtuluşumuz yok.”

Parlamentoda Demokratik Sol Parti’nin mutlaka yer alması gerektiğini, halkın kendilerine “artık bu işi ele alın, parlamentodaki muhalefet bir işe yaramıyor neredesiniz?” diyerek çağrı yaptığını ifade eden DSP Lideri AKSAKAL, “Kim ne derse desin DSP ilk seçimlerde ülkenin ve milletin makûs talihine el koyacaktır. Devletimizi, dünya devletleri karşısında yeniden itibarlı duruma getirecek, batırılmış olan ekonomiyi yeniden toparlayıp düzlüğe çıkaracaktır kimsenin şüphesi olmasın. DSP devleti üç kez yönetmiş, terörü bitirmiş, ekonomiyi de düzeltmiş bir partidir.” dedi.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL 10. Olağan Kurultay çalışmalarına 15 – 16 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Adana, Mersin ve Gaziantep İl Kongrelerine katılarak devam edecek.

Sonraki Önceki
Slide 1 | 20161009_140832 
Slide 2 | img-20160926-wa0007 
Slide 3 |katilim
Slide 4 | 20161009_140944 
Slide 5 |20161010_130754
Slide 6 | 20161009_192455 
Slide 7 | img-20161010-wa0021 
Slide 8 | 20161002_112428 
Slide 9 | img-20161009-wa0001 
Sonraki Önceki

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …