DUYURULAR

DSP, seçim çalışmasına Bodrum, Menteşe, Marmaris ve Ortaca’da devam etti

Yerel seçim çalışmalarına Ege Bölgesinde devam eden Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, sırasıyla Bodrum, Menteşe, Marmaris ve Ortaca’ya uğradı. Bodrum DSP Belediye Başkan Adayı Mehmet Necati Utkan ile esnafı ziyaret ederek çalışmasına başlayan DSP Lideri Aksakal, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bodrum

 “HALKTA BÜYÜK BİR ÖZLEM VE BEKLENTİ VAR”

Halkta bir özlem bir beklenti olduğunu vurgulayan Aksakal, “DSP yeniden siyasetin önceliği olacak ve vatandaşların DSP yi  bu durumdan çıkış noktası olarak görmesi bizim için büyük bir gelişmedir. Bu gelişmeyi  31 Mart’ta kadar güzel bir şekilde değerlendireceğimizi düşünüyorum” dedi.

“DÜRÜST BİR BELEDİYECİLİK İÇİN DSP TERCİH EDİLMELİ”

Bodrum’un konseptine uygun bir aday gösterdiklerini kaydeden Aksakal konuşmasına şu şekilde devam etti: “Dünyayı bilen bir kişinin Bodrum’u yönetmesi gerektiğini düşündük. Adayımız dünyaya açılan bir yüzdür. Eğer Bodrumlu rantçı ekonominin esiri olmak istemiyorsa hakça düzeni istiyorsa DSP’ye oy vermeli. İyi ve dürüst bir belediyecilik için Bodrumluların bu fırsatı bize vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bodrum 30 yıl önce de böyleydi şimdi de böyle. Yani dünya çapında gelişen tercih edilen bir kent yapılmadı. Herkes kendi arsasının ne kadar değer kazanacağının peşinde. Özel olarak değerlendirilmesi gereken bir bölgedir. Ben Bodrumluların 31 Mart’ta DSP yi tercih edeceğini düşünüyorum.”

“DÜRÜST SİYASETİ ECEVİT’TEN ÖĞRENDİK”

Aksakal, “Siyasette kaba dil yakışık değildir. Biz bu sisyaseti Bülent Ecevit’ten öğrendik. Bu şekilde bir çalışma yürütmek bizim temel ilkemizdir. Ak güvercininin bayrağı 31 Mart’ta dalgalanacaktır buna inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

Menteşe

“31 MART GECESİ ANA MUHALEFET OLACAĞIZ”

Daha sonra Menteşe’ye geçen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Muğla Menteşe DSP Belediye Başkan Adayı Ali Durna ile Halkı selamladı ve onların sorunlarını dinledi. Yerel medyanın sorularını yanıtlayan Aksakal, “İnsanlar kendilerini her koşulda rahatlatabilecek bir arayış içerisinde. Bu arayış ocak ayında daha bir üst seviyeye çıktı. Biz halkın bu arayışına DSP olarak sahip çıkacağız. 31 Mart gecesi DSP’nin, Türkiye’nin ana muhalefeti olarak çıkacağına inanıyorum” dedi.

Marmaris

“MECLİS TEK MERKEZ ETRAFINDA BİRLEŞTİRİLDİ”

Menteşe’den sonra Marmaris’e geçen Aksakal, DSP’nin mevcut Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar’ın proje ve aday tanıtım toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Aksakal şunları söyledi: “Türkiye’nin yeni bir geleceğinde DSP’nin çok yetkili bir noktada siyaset yapması adına, gönlümüzü, kucağımızı ve kapımızı açtığımız Marmarislilerle birlikte olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Uzunca bir zaman birbirimizden ayrı düştük. İşin doğrusu 17 yıl önce bu ülkenin üzerinde oynanmak istenen oyuna dur diyen Bülent Ecevit’i Meclis’in dışında bıraktılar. Uluslararası emperyalizme karşı Kıbrıs’ta, haşhaşta, Ege’de olduğu gibi, Güneydoğu’da da uydu bir devlete karşı çıktığı için Meclis’in dışında bırakıldı. O gün bugündür halktan uzak duruldu. Ve Meclis tek merkez etrafında birleştirildi. Ve bu merkezden yönetiliyor. Bakmayın bunların birbirlerine karşı kavgalı gözüktüklerine. Hepsi bir yere hizmet ediyor.”

“ADAYLARIMIZ BİZİM DEĞERLERİMİZDİR”

“Kimisi ülkeyi bölmek için çaba sar etti, kimisi Osmanlı özlemi içerisinde cumhuriyetle hesaplaşma hesapları yaptı, kimisi ise rant peşinde koştu. Bahsettiğimiz güçler ise bunlara hep destek çıktı. Fakat halk doydu taştı. Hırpalamaktan, soyulmaktan, onurunun kırılmasından doydu. Başını kaldıramaz oldu. Dünyada da bu hale getirildik. Onun için Marmaris’te birlikte olduğumuz Ali Acar gibi değerli siyasetçiler bu gidişi fark ettiler ve barışın, sevginin, kardeşliğin, özgürlüğün güvencesi olan DSP’nin çatısı altında sizlere hizmet etme kararı aldılar. Biz de bu hizmete geçmişteki çalışmalarını da göz önünde bulundurarak, bu arkadaşlarımızın; Ali Acar gibi, Mustafa Sarıgül gibi, Celal Doğan gibi arkadaşlarımızın çalışmalarını sizlerden uzak tutmamak adına kapımız gönlümüzü açtık. Kadir kıymet bilen bir parti olarak DSP bu değerleri onların kapı önüne atmasına karşı gönlünün dibine kadar koydu. Onlar bizim başımızın tacıdır. Türkiye’nin geleceğinde ve tam bağımsız Türkiye’nin yeni geleceğinde marş motorunu basan arkadaşlarımız oldu. Sizlerin huzurunda onları bir kez daha tebrik ediyorum.”

Ortaca

“DSP HÜKÜMETKEN HİÇKİMSE KENDİSİNİ BASKI ALTINDA HİSSETMEMİŞTİR”

Marmaristeki tanıtım toplantısından sonra Ortacaya geçen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP Ortaca Belediye Başkan Adayı İsmail Can Varol’un seçim ofisi açılışına katıldı. Aksakal, açılıştan sonra vatandaşlarla birlikte çay içti, sohbet etti.

Ortacalılara seslenen Aksakal şunları söyledi: “DSP her zaman barışın, dürüstlüğün, bağımsızlığın ve özgürlüğün güvencesi olmuştur. Bu partinin boğazından milletin tek kör kuruşu geçmemiştir. DSP iktidarında her memur kendisini devlete tabi hissetmiştir ve görevini yürütmüştür. Yürütmeyenler ise adalete hesap vermiştir. Kimse kendini iktidara tabi tutmamıştır. Ecevit Başbakan iken hiçkimse kendini hükümetin baskısı altında hissetmemiştir. İnsanlar istediği gibi konuşmuştur, basın istediği gibi yazmıştır. Televizyonlar istediği gibi yorumlar yapmıştır. DSP bunun için hep özgürlükçü olmuştur. Tüm bunlara tekrar kavuşmak için 31 Mart’ta iradenizi ak güvercinden yana kullanmalısınız. İşte o zaman hayırlısı ile 31 Mart’ta ana muhalefet, 2023’te de iktidar hedefimizi hep birlikte el ele gerçekleştirmiş olacağız.”

 

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …