DUYURULAR

DSP PARTİ MECLİSİ YENİ DÖNEMİN İLK TOPLANTISINI YAPTI

Demokratik Sol Parti’nin, “Ahlak, Asalet, Adalet” Kurultayı sonrası Genel Başkan Önder AKSAKAL, seçilen Parti Meclisi üyeleri ve Parti Disiplin Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek yeni dönemin ilk toplantısını yaptı.

ilk olarak Anıtkabir’de ATA’nın huzuruna çıkan ve mozoleye çelenk bırakan DSP lideri AKSAKAL, şeref defterine de Kurultay sonrası DSP’nin kararlılığını ve hedeflerini vurgulayan bir yazı kaleme aldı.

“Ülkenin vatanı ve milleti ile bölünmez bir bütün olduğuna olan inancımızla, çokça üreten halkın hakça bölüşeceği bir Türkiye’de geleceğe umutla bakan insanların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak en önde gelen hedefimizdir. Ruhun şad olsun” ifadelerini kullandı.

DSP’lilerin Anıtkabir sonrası ikinci durağı Devlet Mezarlığı oldu.  DSP’nin kurucusu ve demokratik sol düşüncenin kuramcısı merhum Başbakan Bülent ECEVİT’in kabrini ziyaret eden Partililer saygı duruşunda bulundu. ECEVİT’in kabrine çelenk bırakan Genel Başkan Önder AKSAKAL, “Sayın Genel Başkanım” diyerek başladığı konuşmasında DSP’nin ECEVİT’in yolundan ayrılmadığını söyledi.

DSP’nin 11. Olağan Kurultayı’nda seçilen Parti Meclisi ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleriyle liderlerinin yanında olduklarını belirten AKSAKAL, “Parlamento’da bulunan partilerin her sıkıştıklarında ATATÜRK’e sarıldıkları, her rahatladıklarında ATATÜRK’e saldırdıkları bir Parlamento yapısıyla karşı karşıyayız. Atatürk’ün çizdiği yolda, senin öğretilerin, demokratik sol düşüncenin ışığıyla çalışmalarımıza yılmadan devam ediyoruz. Bize vasiyetin olan DSP’nin yeniden iktidarını gerçekleştirmek için bıkmadan usanmadan mücadele edeceğiz.” sözleriyle ECEVİT’e bağlılıklarını vurguladı.

Anıtkabir ve Devlet Mezarlığı’nda düzenlenen anmaların ardından DSP Genel Merkezi’nde yeni dönemin ilk, yılın son Parti Meclisi Toplantısı başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Önder AKSAKAL, 11. Olağan Kurultay’da seçilen Parti Meclisi ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerini tebrik etti ve yeni dönem çalışmalarında başarılar diledi.

DSP’nin yeni dönemde iktidar için canla başla çalışacağının altını çizen AKSAKAL, siyasi iktidara da bir dizi eleştiri ve çağrıda bulundu.

Asgari ücret konusunda daha önce önerdikleri 3.158 TL’nin mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini kaydeden DSP lideri, bunun altında bir ücretin kabul edilebilir olmadığını söyledi.

Siyasi partilerin eşit şartlarda yarışmadığının altını çizen AKSAKAL, seçim barajının derhal kaldırılmasını, partilerin hazineden adil miktarda pay almaları çağrısı yaptı.

Türkiye’nin gündeminin “istanbul Kanalı” gibi sözde çılgın projeler olmadığını belirten AKSAKAL; vatandaşın başta ekonomi olmak üzere çözüm bekleyen acil sorunları olduğunu söyledi.

DSP’nin 15 Aralık Pazar günü gerçekleşen 11. Olağan Kurultayı’nda Önder AKSAKAL yeniden liderliğe seçilmişti.

31 Mart ve 23 Haziran Seçim süreçlerinde Parti’nin aldığı kararları savunan  AKSAKAL, bu Kurultay’da listesinde önemli değişikliklere gitmiş, Parti Meclisi’nin bir kısmını değiştirmişti.

Önder AKSAKAL, kurultay’da yaptığı konuşmada, DSP’nin asla başka bir partinin arka bahçesi olmayacağını, Parti’nin kurumsal kimliğine saygı duymayanların, Parti içinde görev alamayacağını açıklamıştı.

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …