DUYURULAR

DSP Onursal Başkanı Bülent Ecevit vefatının 15’inci yıldönümünde kabri başında anıldı.

DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL ve beraberindeki katılımcılar, Demokratik Sol Parti’nin kurucusu ve demokratik sol düşüncenin kuramcısı Onursal Genel Başkan Merhum BÜLENT ECEVİT’i vefatının 15’nci yılında Devlet Mezarlığındaki kabri başında andı. Törende DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, yaptığı konuşmada, Ecevit’i vefatının 15’inci yıldönümünde yâd ederek sözlerine şu şekilde devam etti;

“Değerli arkadaşlarım, basınımızın saygıdeğer temsilcileri,

Bugün, aramızdan ayrılışının 15.nci yılında büyük devlet adamı, Başbakanımız, onursal Genel Başkanımız Bülent ECEVİT’i kabri başında bir kez daha saygıyla ve özlemle yâd ediyoruz.

O, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün asil Türk milletine emaneti olan lâik, demokratik cumhuriyetin yılmaz savunucusuydu.

O tüm yaşamını, ekmeğini alın teri ile kazanan onurlu insanların mücadelesine adamış değerli bir siyasetçiydi.

O, tam bağımsız Türkiye idealine sıkı sıkıya bağlı gerçek bir devrimciydi.

O bugün, huzur ve güven içinde geleceğini kurgulayabilen Kıbrıs’ın fatihi, “ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzen” şiarına gönül vermiş halkın Karaoğlan’ıydı.

Saygıdeğer Onursal Genel Başkanım, değerli Başbakanım,

Bizler, Atatürk’ün izinde senin öğretilerinle, yolunuzda yürümeye devam ediyoruz.

“Toprak işleyenin, su kullananın” söyleminizle, ülke kalkınmasının temel kuralını ortaya koymuştunuz.

Bugün içinde bulunduğumuz sosyo-ekonomik sıkıntıların tümünün esasen üretimsizlikten kaynaklandığı gerçeğini de göz önüne aldığımızda, halkın refahını sağlayacak çözüm reçetelerinin demokratik sol politikalarda olduğu gerçeği bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Saygıdeğer Genel Başkanım,

Dünya’yı tümüyle hâkimiyeti altına almaya çalışan küresel emperyalizmin etkin aktörleri ve onların ülkemizdeki temsilcileri, Demokratik Sol duruşumuzdan duydukları rahatsızlıklarını her fırsatta ortaya koymaktadırlar.

Ama bizler senin öğretilerinle milliyetçi, vatansever, sol değerlere yürekten bağlı Demokratik Solcular olarak inandığımız hedefe doğru kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.

Ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak gördüğümüz bu vatanın bekası için, bu topraklar üzerinde yaşayan tüm yurttaşlarımızın insanca ve hakça bir yaşama kavuşmaları için verdiğimiz mücadeleden asla yılmadık, yılmayacağız.

Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak, senin bizlere emanetin olan Demokratik Sol Parti’yi yeniden iktidara taşımak için var gücümüzle çalışacağız.

Ruhun şâd, mekânın cennet olsun.” sözlerine yer verdi.

Diğer Haberler

Demokratik Sol Parti 36’ncı Yaşını Kutladı.

Demokratik Sol Parti 36’ncı yaşını coşkuyla kutladı. Kutlama törenine birçok partili, parti genel başkanları, diğer …