DUYURULAR

DSP Liderinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “SAMİMİYET” Çağrısı

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL katıldığı bir televizyon programında “Amerikan karşıtlığı” üzerine, iktidar sözcüleri tarafından yapılan açıklamaların ve söylemlerin bir samimiyet testine tabi tutulması gerektiğine vurgu yaptı.

Akit Tv’de Sabri BALAMAN’ın hazırlayıp sunduğu DERİN KUTU programına konuk olan DSP Genel Başkanı AKSAKAL Suriye topraklarında sürdürülen ‘Zeytindalı Operasyonu’ ve ülke gündemine ilişkin konulardaki görüşlerini paylaştı.

ABD’nin Ortadoğu’da uygulamaya koyduğu stratejilerin günümüzde geldiği noktada iktidar partisi tarafından da en sert şekilde reddedilmesi ve eleştirilmesi, ABD’ye karşı milli bir duruş sergilenmesinin önemine değinen AKSAKAL şunları söyledi:

“Bugün başta sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere devleti yönetenlerin Amerikan karşıtı söylemlerini memnuniyetle izliyoruz. Biz bu görüşlerimizi yıllardır ortaya koyuyoruz ve savunuyoruz. Bu yüzden bizleri ‘komünistler Moskova’ya diyerek kendilerini sağcı olarak tanımlayan partiler veya kurumlar hedef gösterirlerdi. Bugün kendilerinin bu noktaya gelmiş olması memnuniyet vericidir, ancak yeterli değildir. dedi.

Söylemlerin, eylemlerle beslenmesi gerektiğini ve bir samimiyet testine tabi tutulması gerektiğini belirten AKSAKAL şöyle devam etti:

“Buradan sayın Cumhurbaşkanı’na bir çağrıda bulunuyorum; Bu söylediklerinizde ve düşüncelerinizde gerçekten samimi iseniz, buna toplumu inandırmanız gerekir. 1969 yılında İstanbul Dolmabahçe’de Amerikan 6. Filosuna karşı Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi diyerek gerçek anlamda milli bir duruş sergileyen yurtseverlere kaşı saldıran ve iki yurtseverin katledildiği olaylar başta olmak üzere, sonrasında 12 Mart ve 12 Eylül darbeleri süreçlerinde bu yüzden vurularak ya da asılarak öldürülen yurtseverlerin aslında doğru mücadele içerisinde olduklarını beyan ederek itibarlarını iade edin.

İktidara geldiğiniz dönemden yakın zamana kadar ‘Büyük Ortadoğu Projesinin’ Eş Başkanlığını üstlendiğinizi belirtiyordunuz. 16 senedir bunun bir işgal projesi, yeni bir devlet kurma projesi olduğunu söyleyen bizlere karşı da hasmane duruş gösteriyordunuz. Şimdi gerçeklerle yüz yüze geldiniz. Çıkın milletin karşısında; Amerika beni bu konuda kandırmış, B.O.P. eşbaşkanlığından istifa ediyorum deyin.

Bunları yapın ki; millet sizin bugünkü söylemlerinizin samimiyetine inansın.”

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Çağrı: “1974’de yapmadığımızı yapma mecburiyetinde bırakmayın.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL Kanal 5 televizyonunda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. …