DSP Lideri AKSAKAL’ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

AKSAKAL’ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesaj şöyle:

“620 yıllık bir İmparatorluğun getirildiği son noktada, elde kalan toprakların da emperyalist devletlerce işgal edilmesi üzerine başlatılan Kurtuluş mücadelesinin kurumsal yapısı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılındayız.

Bu topraklar üzerinde yaşayan ahalinin “ümmet” olmaktan çıkarılıp “ulus” yapılması sürecinin de başlangıcı olan 23 Nisan, özgür bireyler haline gelen Türk Milleti’nin geleceğinin teminatı olan çocuklarına büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün armağanıdır.

Anayasa Referandumu sürecinde ve sonrasında yaşanan adaletsiz ve kanunsuz uygulamaların gölgesinde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımızın demokrasiye ve Atatürk ilkelerine olan inancı ve bağlılığıyla ileriye yönelik kaygılarımızı bir nebze olsun hafifletmektedir.

Türk milleti şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar üzerindeki egemenliğini hiç kimseye devretmeyecek kadar bilinçli ve kararlıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”