DUYURULAR

DSP Lideri AKSAKAL’ın “Cumhuriyet Bayramı” Mesajı

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. nci yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!” sözünü hatırlatan DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL şunları söyledi:

“Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde bir asır önce başlatılan Tam Bağımsız Türkiye mücadelesi, bu topraklarda yaşayan ahalinin önce kulluktan özgür birey, sonra da dünya milletleri içinde onurlu toplum olmasının yolunu açtı.

Bu kutsal dava değişik dönemlerde kesintiye uğramışsa da süren çağdaş medeniyetleri yakalama azmi, Türk milletinin her bir ferdinin genlerine kadar işlemiş ve her geçen gün daha da büyüyerek güçlenmektedir.

Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında emanet olarak aldığımız Cumhuriyetimizi, aynı inanç ve kararlılıkla koruyacağız ve yaşatacağız.

Dünya’da emperyalizme karşı verilmiş en büyük mücadelenin sonunda, şehitlerimizin kanıyla çizilmiş sınırlarında kurulan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Cumuhuriyetimizin 95. Yılı Türk milletine kutlu olsun!”

Check Also

DSP Lideri AKSAKAL: “Yağma yok! DSP var.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında yurt gezilerine …