DSP Genel Başkanı ÖNDER AKSAKAL’ın, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 2. Yıldönümü Mesajı.

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL 15 Temmuz Darbe Girişiminin 2. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın mesajı şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milleti ile bölünmez bir bütündür! sözü bizim şiarımızdır.

Uluslararası emperyalizmin saldırılarına karşı yüz yıldır süren mücadele, ilk günkü inanç ve kararlılıkla devam etmektedir. Hiçbir siyasî kombinasyon bu direnci kırma gücüne sahip değildir ve olamayacaktır!

Demokratik Sol Parti 12 Eylül faşist darbesine rağmen kurulmuş, ATATÜRK ilkeleri ve ECEVİT öğretileriyle Türk milletine her zaman doğru çizgide ve millî inançla yol göstermeye devam etmektedir.

Egemen sistemin taşeronluğunu ve tetikçiliğini üstlenmiş bazı görevliler bilmelidir ki, DSP Türk Milletinin gönlünde 33 yıldır vardır ve sonsuza kadar var olacaktır.

15 Temmuz faşist darbe girişimi, işte bu duyguların paydaşı olan Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki gerçek yurtseverlerin öncülüğünde, Cumhuriyet sevdalısı inançlı yurttaşların güç birliğiyle bertaraf edilmiş ve püskürtülmüştür.

Bu uğurda yaşamını yitiren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yâd ediyorum. Gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Yedi düvele meydan okumuş aziz Türk milletini ayrıştırmaya ve parçalamaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.”