DSP Lideri AKSAKAL’dan MÜJDAT GEZEN’e Geçmiş Olsun Ziyareti.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 20 Şubat 2017 tarihinde sabaha karşı Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yönelik kundaklama olayı ile ilgili olarak sanatçı Müjdat GEZEN’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Beraberinde DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, DSP Parti Meclisi Üyeleri ve partililer de olduğu halde Kadıköy’de bulunan MSM’ye gelen AKSAKAL’ı sanatçı Müjdat GEZEN tiyatro salonunda karşıladı.

AKSAKAL yaşanan olayla ilgili olarak; “ Gerici zihniyetin temsilcileri ve mevcut iktidarın yalakalığına soyunmuş bazı insan müsveddeleri, Cumhuriyet değerlerinin timsali olmuş yapılara yönelik bu tip saldırıları maalesef gözleri kararmışçasına yapabilmektedir. Geçmişte Kahramamaraş’da, Çorum’da, Sivas’da ve Madımak’da bunların örneklerini yaşadık. Halkın egemenliğini değil, kişilerin egemenliğini içlerine sindirebilen.. kısacası “kula kulluğu, Allah’a kulluğun öncesine koyabilen” güce tapanlar cemaatinin mensuplarından bu tür saldırılar her zaman beklenebilir. Olay sonrasında bir can kaybının yaşanmamış olması tesellimiz olmuştur. Saldırı şahsınızda Cumhuriyete ve millete yapılmış bir saldırıdır, geçmiş olsun.” dedi.

MSM kurucusu ve sanatçı Müjdat GEZEN’de konuşmasında ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra, “bu saldırının bilerek organize edildiğini düşünüyorum. Böyle bir olaydan sonra failin mahkemece serbest bırakılması bu görüşümüzü doğruluyor. Bu şahsın dün gece saatlerinde yeniden gözaltına alındığını öğrendik. Bizler Cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine bağlı insanlarız, Ecevit’in partisini de burada görmekgen ve sizleri ağırlamaktan onur duydum.” dedi.

[tie_slideshow]

[tie_slide] Slide 1 | IMG-20170224-WA0010[/tie_slide]

[tie_slide] Slide 2 |IMG-20170224-WA0022[/tie_slide]

[tie_slide] Slide 3 | IMG-20170224-WA0019[/tie_slide]

[/tie_slideshow]