DSP Lideri AKSAKAL: “Siz Hangi Milletin Cumhurbaşkanısınız?”

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL Anayasa Değişikliği Referandumu sürecine dair açıklamalarıyla gündem oluşturmaya çalışan iktidar temsilcilerine seslendi.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve Türklüğün bekası uğrunda desteklerini ortaya koyan “çakma milliyetçi” partilerin yöneticilerinin de bilmesi gerektiği hususları değerlendiren AKSAKAL sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sadece “bir  yerler” istediği için yaşanan Anayasa Değişikliği Referandumu süreci her geçen gün biraz daha ilginç gelişmelere sahne oluyor.

Değişikliğin savunucuları, dün söylediklerini halkın unuttuğunu zannederek bugün tam aksi açıklamalarını hiçbir yüz kızarması olmadan topluma dayatmaya çalışıyor.

15 yılın bilançosunun hukuki sorumluluğundan kurtulma gayretiyle ülkeyi içine sürükledikleri bu ortamda artık kimliğini ve kişiliğini yitirmiş basiretsiz bir yönetimle karşı karşıyayız.

“Tek millet diyoruz. Dikkat edin. Türk demiyoruz, Kürt demiyoruz, Laz, Boşnak, Roman demiyoruz, hepsini içine alan bir ifade kullanıyoruz. Yani 80 milyonuyla tek millet.” diyen bir Cumhurbaşkanı şu konuya da bir açıklık getirmek zorundadır.

O zaman bu milletin adı nedir?

Siz hangi milletin Cumhurbaşkanısınız?”