DUYURULAR

DSP Lideri AKSAKAL Partililerle ve Vatandaşlarla Bayramlaştı

DSP Genel Başkanı  Sayın Önder AKSAKAL Kurban Bayramı’nın ikinci gününde partililerle buluştu.
Genel Merkez binasında düzenlenen bayramlaşmada AKSAKAL, “DSP olarak siyaset sahnesindeki özgün duruşumuzu tavizsiz sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
DSP’nin özverili ve ulvî bir görevi yerine getirdiğine vurgu yapan AKSAKAL şunları söyledi:
“DSP olarak siyaset sahnesindeki özgün duruşumuzu tavizsiz sürdürüyoruz. Her türlü yok saymaya, her türlü engellemeye ve hatta sistematik kurgulanan mahalle baskısına rağmen DSP’yi halkımıza bir seçenek olarak yaşatıyoruz, yaşatmaya da devam edeceğiz.
Bülent ECEVİT’in dediği gibi ‘Türkiye sana mecbur DSP, biz sana mecburuz DSP’ diyoruz.” 

Değerli arkadaşlarım, çok özverili ve ulvî bir görevi yerine getiriyoruz birlikte. Kendi ayakları üzerinde duran bir örgütü yeniden yaratmak öyle sanıldığı kadar kolay olmuyor.

Peki, tam anlamıyla başarıyı yakalayabildik mi derseniz, elbette bunu iddia edemeyiz ama önemli aşamalar kaydettik.
Çalışmalarımızla, söylemlerimizle, stratejik politikalarımızla on binde yedilerden yüzde birlere geldik. Bu çok önemlidir. Tüm olanaksızlıklarımıza karşın mücadelemizi buralara taşıyabildik. Daha iyisini de yapabileceğimizi gösterdik.
İlçe ve il örgütlerimizde kongrelerimiz devam ediyor. Yılın dördüncü diliminde de 11. Olağan Kurultayımızı da toplayacağız, Türkiye’nin önüne yeni ufuklar açacağız. Değişen dünya düzeninde Atatürk’ün Tam Bağımsız Türkiye hedefine odaklanmış bir şekilde insanca ve hakça bir düzen için Demokratik Sol politikaları hayata geçireceğiz.
Yeter ki inançlı olalım, yeter ki kendimize güvenelim.”

 

Diğer Haberler

“Gündemi Kaybeden Her Şeyi Kaybedecektir!”

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, İstanbul İl Örgütü ile video konferans yoluyla bayramlaştı. Konuşmasına iyi bayramlar …