DSP Lideri AKSAKAL: “Madımak Unutturulamaz!”

DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Sivas katliamının 25. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Madımak’ta yaşanan katliamın ututturulamayacağına dikkat çeken AKSAKAL şunları söyledi :

“25 yıl önce Sivas’ta Madımak Otelinde yaşanan katliamın gerçek sorumluları maalesef günyüzüne çıkarılamamıştır. Pir Sultan Şenliklerinde, söyleşilere katılmak, kitaplarını imzalamak, şarkılarını söylemek için gitmişlerdi Sivas’a. İnsanlık için, kardeşlik duygularını sevgiyle beslemek için oradaydılar.  İnsanlıktan nasibini almamış, gözünü kan bürümüş bir güruhun saldırısında yanarak, boğularak can verdiler. Katilleri azmettirenler ortaya çıkarılmadı. Ama 25 yıl sonra, o günün “yakan”larının siyasi paydaşlarıyla “yanan”ların siyasi paydaşları bir çırpıda kaynaştılar!

DSP Lideri AKSAKAL açıklamasını şöyle sürdürdü :

“Madımak katliamının 25. yılı, yananlarla yakanların ittifakında anılacak. Burada yaşamını yitiren 33 aydınımızı ve 2 otel çalışanımızı saygıyla yâd ediyorum. Tarihi “kaynaşma” sonrasında müttefiklerin anma törenlerine “kol kola” katılmaları durumunda tarih, bu olayı da sayfalarına altın harflerle (!) yazacaktır.”