DUYURULAR

DSP Lideri Aksakal, Kocaeli medyasını ziyaret etti

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, seçim çalışması yürüttüğü Kocaeli’de yerel basını ziyaret etti. Basın ziyaretine Mavi Kocaeli Gazetesi ile başlayan Aksakal, daha sonra sırasıyla Çağdaş Kocaeli, TV 41, Flaş Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Tv, Özgür Kocaeli Gazetesi ve Derince Ekspres Gazetelerini ziyaret etti.

MAVİ KOCAELİ GAZETESİ

Ziyarete Mavi Kocaeli Gazetesi ile başlayan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Mavi Kocaeli Gazetesi Yayın Yönetmeni Orhan Balcı ile sohbet etti. Gerçekleşen konuşma da Aksakal gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Aksakal, “Ekonomiyi iktisatçılar değil, en iyi ev hanımları bilir. Ülkemizin şuan en önemli sorunu ekonomidir. Fakat kalkmış bize en önemli sorun beka sorunudur diyorlar. Ülkenin böyle bir sorunu yok. DSP 17 yıl önce beka sorunu olan bir ülke kendilerine teslim etmedik. Eğer ki bir beka sorunu varsa bunu kendileri yaratmıştır. İki kutuplu bir toplum siyaseti yaratmış bulunuyorlar. Ve bu iki guruba kimsenin müdahale ve dokunmasını istemiyorlar” dedi.

ÇAĞDAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Aksakal’ın ikinci durağı Çağdaş Kocaeli Gazetesi oldu. Burada Çağdaş Kocaeli Genel Yayın Müdürü Saldun Çetin ile görüşen Aksakal, şunları söyledi: “433 yerde aday gösterdik, 423 adayın 22’si CHP’den bize geçti. Aday olmak isteyip de bizim aday göstermediğimiz kişiler oldu. Bu sayının da fazla olduğunu söyleyebilirim. Partisinden kavga ederek ayrılmış ve kendi itibarı için siyaset yapan kişileri almayacağız dedik. Almadık. Bu kişilerin partimize katkı sunamayacağını düşündük. Benzin parasını arkadaşlardan toplayarak seçim çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biz nasıl iktidardan yardım almış olabiliriz ki. Eğer ki destek almış olsak bugün helikopter ile seçim çalışmasını yürütmemiz gerekirdi. Ama görüyorsunuz otobüs ile Türkiye’nin her yerine yetişmeye çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

TV 41

DSP Lideri Önder Aksakal medya ziyaretine TV 41’i ziyaret ederek devam etti. TV 41’de Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Selim ile görüşen Aksakal DSP’nin seçim çalışmalarından bahsetti. Aksakal, “İlçelerde ve beldelerde toplamda 433 adayımız var. Bu adayların 60 kadındır. Gönül ister ki önümüzdeki günlerde bu sayıyı daha arttırmaktır. Bunu gelecek seçimlerde daha da artıracağımızı düşünüyoruz. Türkiye de iktidar değil, ana muhalefet sorununu var. Bu soruna 31 Martta son vereceğiz. 2023’te de iktidara gelmeyi düşünüyoruz. Kocaeli de iki adayında sağcı olduğunu belirmek istiyorum. Biz bu sağcı adaya solcu alternatif bir aday çıkardık. Devrimci, solcu ve Atatürkçülerin oyunu verebileceği bir aday bizim adayımızdır. Sizi İttifak adaylarına mecbur bırakanlara 31 Mart’ta cevap verebilirsiniz. İzmit adayımız halkın yaşam biçimini kendisine misyon edinmiş bir adaydır. İzmit’e bir kadın eli değmesi gerekir. O da bizim adayımızdır. Devleti, 2023 yılında emanet ettiğimiz Ak Partiden geri alacağız” şeklinde konuştu.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Flaş Kocaeli Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışmalarına devam eden DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Flaş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Öziri’nin sorularını yanıtlayan Aksakal, şunları söyledi: “ Biz 1 Nisandan sonra ana muhalefet partisi olarak yolumuza devam eseceğiz. Çünkü parlamentoda muhalefet olmadığını olanların da muhalefet yapamadığını görüyoruz. Hurafelerle ilerleyen bir toplum olduk. Bilimle ilerlemeye çalışacağız. İnanç gücümüzü yükselteceğiz ama bilimle ilerleyeceğiz, bilime inanacağız. Yani büyükşehirlere bakıyoruz solcu aday yok. Solcuyum diyen partinin de adayı sağcı. Bu yüzden alternatif solcu adaylarımızı Büyükşehirlerde aday gösterdik.  Solcu, Atatürkçü, ilerici insanlar bu adaylara oylarını vermelidir” diye konuştu.

GÖLCÜK DSP İLÇE BAŞKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ

Daha sonra Gölcük DSP ilçe Başkanlığını ziyaret eden Aksakal, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin aday tanıtım toplantısından sonra neler değişti. Çalışmalarınızdan bahseder misiniz?  Sorusu üzerine Aksakal şunları söyledi:  “Aday tanıtımından sonra Antalya’ya indik sonrada Sakarya, Eskişehir ve Kocaeli’ye geldik. Halkta özlem ve susamıştık var. Dayatılan ittifak antlaşmalarına karşı bir tepki var. Bu tepki kendini sandıkta gösterecektir. DSP büyün toplumdan destek alabilecek bir parti olduğu 31 Mart’ta güzel bir oy oranı ile çıkacaktır. Bugüne kadar iktidarın karşısında ciddi derece de bir muhalefet olmadı. 31 Mart’tan sonra muhalefeti biz üstelenerek gerçek muhalefet görevini yürütmüş olacağız. Bütün Türkiye’den beklediğimizi Gölcük’ten de bekliyoruz. DSP, en etkin en güçlü parti olarak bu seçimden çıkacaktır. Buna inanıyoruz. Çünkü biz halka dokunarak adaylarımızı tanıtmaya çalışıyoruz.   Bu seçimlerin ilginç sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Toplumun benimsemediği adaylara toplumu yöneltmiş bulunuyorlar. Bu durum halk nezdinde tepki ile karşılanıyor. Halk kendilerine dayatılan adaylara değil, DSP’nin adaylarına yönelecektir. 31 Martta DSP sandıklardan çok güçlü bir şekilde çıkacaktır.”

KOCAELİ GAZETESİ

Gölcük DSP ilçe Başkanlığından çıktıktan sonra Kocaeli Gazetesini ziyaret eden Aksakal, Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanzer Ünal ile görüştü. Burada kısa bir değerlendirme de bulunan aksakal şöyle konuştu: “ Bu devleti DSP’den aldıklarında bir kurşun bile atılmıyordu. Ama şimdi ülkeyi ne hale getirdiklerini herkes görüyor. Fakat alanda bu durumun değişeceğini görüyoruz. 31 Martta vatandaş gereken cevabı verecektir. Bundan hiçbirimizin şüphesi yok. Çünkü ekonomiyi yönetemedikleri açık bir şekilde ortada bunu vatandaşlarımız da görüyor. Cumhuriyet değerleri iktidar döneminde tamamen örselendi. Şimdi biz cumhuriyet kent projesi ile bunu tekrar geri getireceğiz. Bunun iş ayağı da sevgidir. Sevgi ile bunu başaracağız.”

ÖZGÜR KOCAELİ GAZETESİ

Aksakal daha sonra Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Çiğit’i ziyaret etti. Aksakal ve Çiğit gündeme dair karşılıklı kısa değerlendirmelerde bulundular.

DERİNCE EKSPRES GAZETESİ

Aksakal, son medya ziyaretini ise Derince Ekspres Gazetesine yaptı. Burada Derince Ekspres Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ile görüşen Aksakal, kısa bir değerlendirmeden sonra medya ziyaretini sonlandırdı.

KAZ YEME GECESİ

DSP Genel Başkanı Aksakal, akşama doğru Ardahan İli Çıldır İlçesi Saymanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin her yıl Geleneksel düzenlediği 11. Kaz Yeme gecesine katıldı.

 

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …