DUYURULAR

DSP Lideri AKSAKAL: “Filistin Halkının Mücadelesi Kutsaldır!”

DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, bugün İsrail tarafından Filistinlilere karşı yapılan saldırıları kınayarak, “Bu saldırılar tam anlamıyla bir katliam görüntüsü sergilemektedir.” dedi. Onlarca Filistinlinin ölümüne ve yüzlercesinin yaralanmasına sebep olan saldırılar için AKSAKAL şunları söyledi:

“İsrail’in bugün gerçekleştirdiği ve 55 Filistinlinin ölümüne, 3 bine yakın insanın yaralanmasına sebep olan saldırılar tam anlamıyla bir katliam görüntüsü sergilemektedir.

Öncelikle bu saldırılarda yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Büyük Ortadoğu Projesi’nin sekteye uğradığı bir süreçte gündeme getirilen Kudüs’ün başkent olarak ilânı, Müslümanların ve Musevilerin kutsal saydıkları, ortak değerleri olan böyle bir yerde ABD Büyükelçiliği binasının ısrarla açılması açıktan bir tahrik, sadece Filistin halkına değil tüm islâm alemine meydan okumaktır.

Kudüs’te yaşanan bu olay bir insanlık dramıdır, hiçbir gerekçe böyle bir saldırıyı haklı kılamaz.

Türkiye, Filistin halkının haklı mücadelesine olan desteğini daha da somutlaştırarak, basiretsiz bölge devletlerine İsrail’e ve bu devletin hâmisi ABD’ye karşı kararlı bir duruş sergilemelidir. Türkiye ve Filistin halkları kardeştir.

Öncelikle İsrail ve ABD ile bölgesel konulardaki tüm antlaşmalar yeniden gözden geçirilmelidir.

İçi boş beyanlarla sorunu çözmenin mümkün olamayacağı, bilâkis daha da düğümleyeceği bilinmelidir.”

Check Also

AKSAKAL: “Denktaş Kalplerde Yaşıyor”

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf …