DUYURULAR

DSP Lideri AKSAKAL, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı Yayınladı.

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın mesajı şöyle:

“Üretken doğa’nın en kutsal varlıklarının başında gelen kadınlar, dünya var olduğundan bu yana aile kavramının temel taşı olmuşlardır.

Çağdaş medeniyetlerdeki konumları itibariyle her alanda eşit, her konuda özgür ve her konumda sorumluluk üstlenebiliyor olsalar da ekonomik ve sosyal anlamda geri bıraktırılmış ülkelerde maalesef farklı bir yaşama mahkum edilmişlerdir.

Erkek egemen toplumların karakteristik özelliği olan bu durum ülkemizde de en belirgin şekilde göze çarpmaktadır.

Kadına yönelik şiddetin, tacizin ve cinayetlerin en üst seviyede yaşandığı bir Türkiye manzarasını, mevcut siyasi iktidar yapısının toplumsal yaşam kriterlerinin dışında değerlendirmek, sorunun can alıcı özelliğini görmezden gelmek demektir.

Oysa Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet rejiminin en önemli özelliği kadına verdiği önemin ağırlığıyla özdeştir.

Demokratik Sol’un iktidarı yakındır.

Her gün “din kisvesi” altında sözde din adamlarınca öne sürülen görüşlerin hiçbir inanç değerleriyle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Çünkü dini inançların hiç birisi kadını ikincil olarak tanımlamamıştır.

Emeğin ve fedakarlığın simgesi olmuş kadınlarımız DSP iktidarında gerçek anlamda özgürlüğün ve eşitliğin sahibi olarak toplumsal yaşamdaki varlıklarını sürdüreceklerdir.

Bizim anlayışımızda; üreten, yetiren, yaşamı çeviren kadınlarımız, varlıklarıyla dayanağımız, yürekleriyle sığınağımızdır.

Dünya emekçi kadınlar günü, öncelikle Türk milleti’nin fertleri kendi kadınlarımız olmak üzere tüm dünya emekçi kadınlarına kutlu olsun.”

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Çağrı: “1974’de yapmadığımızı yapma mecburiyetinde bırakmayın.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL Kanal 5 televizyonunda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. …