DUYURULAR

DSP, Kemer’de coşkuyla karşılandı

Demokratik Sol Parti (DSP) Başkanı Önder Aksakal seçim çalışmalarını yürüttüğü Antalya’da, Kemer ilçesi Belediye Başkan adayı Necati Topaloğlu’nun seçim ofisinin açılışına katıldı. Seçim ofisi girişinde halk tarafından coşkuyla karşılanan Aksakal, doğudan batıya tüm belediyelerde görevi alacaklarını söyledi.

“BAŞKALARI İÇİN DEĞİL, KENDİ ADAYIMIZA OY İSTİYORUZ”

Ülkenin 17 yıldır içine düştüğü durumdan sadece Ak Parti değil, muhalefetin de sorumlu olduğunu belirten Aksakal, “Muhalefet iktidarın koltuk değnekçiliğini yaptı. Bu koltuk değneklerini de yıkacağız. Bu iktidarı uzaklaştırmak için öncelikle bu iktidarın olumsuzluklarına, ülkeye yaptığı kötülüklerine engel olamayan sözde muhalefeti yıkacağız. Muhalefetin yerine 31 Martta DSP oturacak. Biz demokratik solcular kendi adayımız için oy istiyoruz, ittifak kuran partiler gibi başka adaya oy istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

“SOL PARTİ EMEĞE SAYGIYI GEREKTİRİR”

Dedikodularla iş yapmadıklarını, iş, aş, fikir üreten bir parti olduklarını dile getiren Aksakal ” DSP rantçıların değil, halkın hizmetindedir. ‘Bilmem hangi partinin küskünlerini toplamışlar, önemli isimlerini DSP’ye geçirmişler’ diyorlar. Bu kadar önemliydi, sen niye aday göstermedin bunları, senin için bu kadar önemliydi niye kapının önüne attın insanları? Hani emeğe saygıydı. Sol parti olmak emeği saygılı olmayı gerektirmiyor muydu? Yıllarca emek veren insanları sen sorgusuz sualsiz kendi beka sorununa tehdit oluşturuyor diye kapının önüne koydun. Korkunun ecele faydası yok” dedi.

Partililerden gece gündüz çalışarak, yerel seçimlerde başarılı olmalarını isteyen Aksakal, beyaz güvercinler uçurdu. Seçim ofisi açılışından sonra DSP’ye geçenlere parti rozeti takan Aksakal, sel felaketinden zarar gören esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …