DUYURULAR

DSP Heyeti Gaziantep Mağdurlarının Yanında.

Demokratik Sol Parti Heyeti, Gaziantep’te yaşanan terör saldırısında yaşamını yitiren vatandaşlarımızı ziyaret ederek taziyede bulundu.

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı Ercan AKARPINAR başkanlığındaki DSP Heyeti, bir düğün töreninde masum halka yönelik terör saldırısı sonucunda yaşamını yitiren 55 vatandasın yakınlarına taziye ziyareti yaparak başsağlığı diledi ve olay hakkinda bilgi edindi.

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı Ercan AKARPINAR terör mağduru ailelerle yaptığı görüşmede, yaşanan olaylarin Türkiye’nin üniter yapisini hedef alan uluslararası emperyalizmin bölgemizdeki stratejisinin bir oyunu olduğunu, yaşanan bu olaydan dolayı DSP olarak büyük üzüntü duyduklarını, ancak bu kötü gidişin çözümünde ve sona erdirilmesinde, sorunların başlıca sorumlusu AKP ile parlamentodaki diğer partilerin yapabilecekleri birşey kalmadığını belirtti, yaşamını yitiren yurttaşlar için başsağlığı dileklerini sundu.

AKARPINAR daha sonra DSP Gaziantep İl Başkanlığında bir basın toplantısı yaptı. DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkani Ercan AKARPINAR basın toplantısında şunlari söyledi:

“Bir düğünde böylesi bir vahşeti yapabilenleri lanetliyoruz. Ölenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu terör saldırısı ve 15 temmuz darbe girişimi AKP’nin mutlak iktidarı döneminde yapılabilmiştir. Bu da AKP’nin Türkiye’yi yönetemediğini göstermeketedir. Maalesef muhalefet de iktidarı meşrulayan tavrı ile bir seçenek olma istek ve iradesinden uzak görünmektedir.

AKP iktidarı, emperyal vizyonu ile Suriye’de yayılmacı bir siyaset izlemiştir. Bu siyaseti başarısızlığa uğrayınca simdi de dönüş yolları aramaktadır. Ancak bu yanliş politikaların da bir bedeli vardır. Sadece Başbakan değişikliği ile çark etmek mümkün değildir. İzlenen politikanın bedelini ülkemizin ödememesi için mutlaka iktidar değişikliği gerekmektedir. Türkiye AKP’nin tapulu malı değildir. Bu sebeple acilen, son genel seçimlere katılan partilerden oluşan bir “Milli Kurtuluş Hükümeti” kurulmalıdır. Bu hükümet öncelikle antidemokratik seçim barajını da kaldırarak ülkeyi en kısa zamanda bir seçime götürmelidir.” dedi.
AKARPINAR’a ziyaretlerinde DSP Parti Meclisi Üyesi Ali ARTUN ve DSP Gaziantep İl Başkanı Remzi BÜYÜKNACAR da eşlik etti.

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …