DUYURULAR

DSP Genel Merkezinde Bayramlaşma.

Kurban Bayramı sebebiyle Demokratik Sol Parti Genel Merkezinde saat 09:00’dan itibaren bayramlaşmalar yapıldı.

Sırasıyla Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Vatan Partisi, Demokrat Parti (DP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Halkların Demokrasi Partisi (HDP), Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Saadet Partisi (SP) ve Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Demokratik Sol Parti Genel Merkezine Bayram ziyareti gerçekleştirdi.

DSP Genel Sekreteri Abbas DENİZ kabullerde, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu genel durumu değerlendirerek gerek iç güvenlik, gerekse komşu ülkelerle yaşadığımız sorunların, tarihimizde olmadığı kadar tehlikeli boyutlara ulaştığını, geçmişte DSP olarak yapmış olduğumuz uyarıların AKP yöneticilerince yeni yeni algılanmaya başlandığını, ancak gelinen noktada iktidar partisinin ne 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve sonrasında yaşananlardan ne de egemen kesimlerin bölgemizde yapmaya çalıştıklarından bir ders çıkarabilmekten uzak olduğunu dile getirdi. Konuşmalarında “AKP hâlâ daha kafasının arkasındakileri, kendi gizli ajandalarındaki sistemi kısacası Parlamenter sistemin yerine Başkanlık sistemini hayata geçirmeye çalışıyor, dolayısıyla özgün siyaset yerine Sayın Cumhurbaşkanı tarafından oluşturulan gündemin peşine takılmış gidiyor. Oysa Türkiye, sonu hiç de iyi olmayan bir sürecin içerisinde belirleyici olmaktan uzak, tamamen edilgen bir görüntü sergiliyor. Bu durum belki parlamentodaki diğer partilerin ilgisinden uzak ise de üç dönem devleti yönetmiş bir parti olarak Demokratik Sol Partiyi yeterince rahatsız ediyor. Biz buna sessiz kalamayız.” dedi. İki partili sistem dayatmasının kabul edilemeyeceğini, bu parlamento ile bu sorunlar yığınının ortadan kaldırılamayacağını, yüzde on baraj uygulamasının derhal kaldırılması gerektiğini ve esasen buna ana muhalefet partisi CHP öncülük etmesi gerektiğini vurgulayan DSP Genel Sekreteri Abbas DENİZ, tüm ziyaretçilere Demokratik Sol Partinin özellikle “Ülke ve Ulus” kavramı hassasiyetine vurgu yaparak Kurban Bayramlarını tebrik etti.

DSP Genel Merkezinde misafirleri Genel Sekreter Abbas Deniz, Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova ile PM Üyesi Prof. Dr. Ziya Aktaş birlikte ağırladılar.

DSP’den iki ayrı heyet de siyasi partilere bayram ziyareti gerçekleştirdiler.

Genel Başkan Yardımcısı Av. Onur İSTE, Genel Başkan Yardımcısı Hasan UĞURTÜRK ve Genel Başkan Yardımcısı İhsan FEYZİBEYOĞLU’ndan oluşan heyet AK Parti, CHP, MHP, BBP, HÜDA-PAR’ı, Genel Başkan Yardımcısı Erdinç ÖZDİL ve Örgüt Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet AYDEMİR’den oluşan heyet de HDP, SP, DP ve Vatan Partisi’ni ziyaret ettiler.

Sonraki Önceki
Slide 1 | 1-mhp-heyeti 
Slide 2 | 2-vatan-heyeti 
Slide 3 | 3-dp-heyeti 
Slide 4 | 4-chp-heyeti 
Slide 5 | 5-bbp-heyeti 
Slide 6 | 6-ak-parti-heyeti 
Slide 7 | 7-hdp-heyeti 
Slide 8 | 8-sp-heyeti 
Slide 9 | 9-hudapar-heyeti 
Sonraki Önceki

 

 

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …