DUYURULAR

DSP Genel Başkanı ÖNDER AKSAKAL Ramazan Bayramı Mesajı Yayınladı.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın bayram mesajı şöyle:

“Dini bayramlar, islam dünyasının yüzlerce yıldır idrak ettiği ve özünde barışma, kucaklaşma, geçmişin olumsuzluklarını geçmişte bırakma vesilesi olmuş özel günlerdir.

Bayramlar, mutluluğun, sevincin, umudun ve güven duygusunun en üst mertebelere ulaştığı coşkuların paylaşıldığı ortamlardır.

Oysa gerek ülkemizde, gerekse dış dünyada, özellikle islâmı yaşayan medeniyetlerde bu inancın idealinin tersine sürekli kavga, sürekli savaş ve güzellikleri paylaşmakta yaşanan zorlukları hep birlikte ibretle izliyoruz.

Dünya’nın en önemli jeopolitik coğrafyasında bu zorlukları binlerce yıldır yaşayan Türk milleti, tarihin kendine yüklediği misyonla ve tecrübesiyle en kısa zamanda düze çıkmayı başaracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, yaşamak zorunda bırakıldığımız ACİL SEÇİM ortamında gerçekleşecek Ramazan Bayramının, geleceğimize umut, topluma kardeşlik, insanlarımıza sağlık ve mutluluk, ülkemize barış ve huzur getirmesini dilerim.”

Check Also

AKSAKAL: “Denktaş Kalplerde Yaşıyor”

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf …