DUYURULAR

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, KKTC 3. Cumhurbaşkanı Derviş EROĞLU’nu ve Cumhuriyet Meclis Başkanı Teberrüken ULUÇAY’ı Ziyaret Etti.

DSP Genel Başkanı AKSAKAL ve beraberindeki heyet, KKTC ziyaretlerinin ikinci gününde 3. Cumhurbaşkanı Derviş EROĞLU’nu ziyaret etti. EROĞLU, AKSAKAL’ı çalışma ofisinde ağırladı.

DSP liderinin KKTC’ye gelmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten EROĞLU, sözlerine şöyle devam etti: “Kuzey Kıbrıs’a gelmenizden dolayı büyük memnuniyet duydum ayrıca beni de ziyaret etmenizden dolayı teşekkür ederim. Gerek Başbakanlığımda gerekse Cumhurbaşkanı olarak görev yaptığım sürede Türkiye ile önemli çalışmalarımız oldu. DSP Genel Başkanı ve Başbakan Bülent ECEVİT’in KKTC üzerine geliştirdiği politikalar Kıbrıslı Türklerin geleceği için büyük öneme sahiptir.” dedi.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL ise; “ECEVİT’in koltuğuna oturma şerefine nail olmuş bir Genel Başkan olarak O’nun geliştirdiği stratejiler ve KKTC’nin dünya devletlerince tanınması çalışmaları bizim önceliğimizdir. KKTC siyasetinin de bu çalışmalara yoğunlaşmasını önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra DSP Genel Başkanı AKSAKAL ve beraberindeki heyet KKTC Cumhuriyet Meclis Başkanı Teberrüken ULUÇAY’ı ziyaret etti. Ziyarette AKSAKAL, ULUÇAY’a kapısında KKTC bayrağı dalgalanan Demokratik Sol Parti Genel Merkezi’nin fotoğrafı bulunan bir plaket takdim etti. ULUÇAY da AKSAKAL’a Cumhuriyet Meclisi plaketi sundu.

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Çağrı: “1974’de yapmadığımızı yapma mecburiyetinde bırakmayın.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL Kanal 5 televizyonunda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. …