DUYURULAR

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal: Ecevit milletin gönlünde

Seçim çalışmaları kapsamında Tekirdağ’da bulunan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’ndan randevu istemek ne zaman ayıp oldu arkadaşlar? Ne zaman suç oldu? Türkiye’de siyaset yapan insanlar, devleti yönetenden randevu isteyemez mi? Bunu bir algı yaratmak için söylüyorlar” ifadelerini kullandı.

Partisinin Ergene ilçesinde Sağlık Mahallesi’ndeki seçim bürosu açılışında konuşan Aksakal, seçim kapsamında Trakya turu başlattıklarını ve bütün Trakya’yı dolaşacaklarını söyledi.

ERGENE

’MUTAFA KEMALİN ASKERİ DEĞİLİZ’ DİYEN SİZ DEĞİL MİYDİNİZ?

Kendisini eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in sözlerine de değinen Aksakal, şöyle devam etti: “Manisalı bir milletvekilleri var bunların, kendi memleketinde aday çıkaramamış adam, Manisa’da oy vereceği bir CHP’li belediye başkanı yok büyükşehirde, Ahmet’in Mehmet’in adayına oy verecek, sağa sola saldırıyor. Atatürk’ün kemiklerini sızlatıyormuşum. Pes yani. Hakikaten ‘pes’ diyorum. ‘Biz 1930’ların CHP’si değiliz’ diyen adamlar, ‘Mustafa Kemalin askeri değiliz’ diyen adamlar, ‘Dersim arşivlerini açacağız’ diye vaatlerde bulunan adamlar, Atatürk’ün kemiklerini sızlatmıyor da ben sızlatıyorum öyle mi? Hadi oradan.

Aksakal, konuşmasının ardından partisinin seçim bürosunun açılış kurdelesini kesti. Açılışa Aksakal’ın yanı sıra DSP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Yaman, DSP Ergene Belediye Başkan Adayı Bora Küçükçetin ve partililer katıldı.

ÇERKEZKÖY

“ÇIĞ GİBİ BÜYÜYEN BİR PARTİMİZ VAR”

Ergene ilçesinden sonra Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Belediye Başkan Adayı Metin Dönmez’in seçim ofisi açan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal,  şunları söyledi: “Çığ gibi büyüyen bir partimiz var” – Çerkezköy Haberleri Çerkezköy seçi Aksakal, seçim ofisini açtı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP’den istifa ederek DSP’ye geçen belediye başkan adayları hakkında konuşan Aksakal,” 17 senedir Türkiye’ye yaptıkları en ufak bir katkı yok. Vatandaşın hiçbir kazancı olmadı. Toplum genel seçimlere götürüldü ve bir oldu bittiyle karşılanıldı. Daha sonra bu ittifak yapılanmasının parti içerisinde Atatürkçü, toplumun hakça yönetilmesine yönelik düşünceleri olan kişilerin tasfiyesi olarak görüldü. Bir mücadele verildi. Ve bu mücadelenin lideri olarak Demokratik Sol Parti yürüyor. Tekirdağ’da da diğer ilçe ve illerde de CHP’den istifa edip bize gelen adaylarımız var. Biz de bunları değerlendirerek, Demokratik Sol Parti’nin ilkelerine uygun olan adaylar seçtik. Demokratik Sol Parti’nin yükselişi sürüyor. Çığ gibi büyüyen bir partimiz var. Çerkezköy’de de Tekirdağ’da da belediye başkan adaylarımız ittifakın dışında kalan tek sol parti olarak seçimlerde yer alıyor. Demokratik Sol Parti’nin ilkelerine uygun olan adaylarımızı gösterdik. Çerkezköy’e büyük hizmetler yapılacak ve hakça yönetilecek. Tüm vatandaşlarımıza ak güvercinlerin çatısı altında toplanmasını istiyorum. Türkiye’nin kurtuluşu Demokratik Sol Parti’dir” şeklinde konuştu.

PINARHİSAR

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Kırklareli’nin Pınarhisar mevcut Belediye Başkanı Mustafa Cingöz’ün seçim ofisi açılışına katıldı. Katıldı açılışta konuşan Aksakal, “31 Mart gecesi güneş doğacak ve bütün Türkiye aydınlanacak. Bu güneş, DSP’nin güneşi olacak. 17 yıldır Cumhuriyetimizin bütün değerlerini yekle yeksan ettiler. Ne gelenek, ne de kültür bıraktılar. Buna son vereceğiz. Bunun başlangıcı da 31 Mart tarihi olacak” dedi.

Diğer Haberler

“Gündemi Kaybeden Her Şeyi Kaybedecektir!”

DSP Genel Başkanı AKSAKAL, İstanbul İl Örgütü ile video konferans yoluyla bayramlaştı. Konuşmasına iyi bayramlar …