DUYURULAR

DSP Genel Başkanı Aksakal’ı binler karşıladı

Seçim çalışmaları kapsamında Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesine giden DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a ilçe girişinde yaklaşık 1000 araçlık konvoy eşlik etti. Konvoy eşliğinde Marmaraereğlisi Meydanına gelen Aksakal, burada binlerce kişiye seslendi.

Konuşmasına medyanın kendilerine fazla yer vermediğinden yakınan Aksakal, iktidar ve muhalefete yüklendi.  Aksakal, “Gittiğimiz her yerde Ecevit’in ruhu canlanıyor. Gittiğimiz her yerde Ecevitçiler, Atatürkçüler ak güvercini bekliyor. Son saniyeye kadar da  olsa koşa koşa sandığa gideceğiz. Çünkü bu seçim DSP’nin seçimi olacak. Önce ana muhalefete sonra da iktidara talibiz” dedi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal 31 Mart seçim çalışmasına Kırklareli Alpullu’da devam etti. DSP Alpullu Belediye Başkan Adayı Şükrü Yavuzer’in seçim ofisi açılışına katılan Aksakal, konuşmasına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak başladı.

ALPULLU

“TÜRKİYE GEMİSİNİ KARAYA OTURTTULAR”

Tv’lerde ve gazetelerde kendilerine pek yer verilmediğini söyleyen Aksakal konuşmasına şu şekilde devam etti: “İktidarıyla muhalefetiyle DSP’yi yok sayan bir siyasi anlayış var. Oysa DSP bu ülkeyi üç defa yönetmiş bir partidir. 17 yıldır ülkeyi yönetemeyen bir iktidar ve ona muhalefet yapamayan bir muhalefet partisi ile karşı karşıyayız. Türkiye’nin bölünemez bütünlüğüne direnemeyen bir parlamento ile karşı karşıyayız. 17 yıl önce hiçbir komşu komşuları ile sorunu olmayan ve ekonomisi gayet iyi olan bir devlet teslim ettik. Maalesef şuan parlamentoda bulunan partiler Türkiye gemisini karaya oturttular. İş yine başa düştü. İş DSP’ye tekrar düştü. Vatanını milletini seven halkın hakkıyla siyaset yaptığı DSP 31 Mart seçimlerinden güzel bir sonuçla çıkıp gelecektir.”

MALKARA

“BÜYÜKŞEHİR YASASI KATLİAM YASASIDIR”

Alpullu’dan sonra Tekirdağ Malkara’ya geçen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal DSP Malkara Belediye Başkan Adayı Yılmaz Yıldız ile Malkara halkını selamladı. Malkara’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aksakal, büyükşehir yasasını eleştirdi. Aksakal, “Şehrin bütün köylerini Büyükşehir’e bağlayan yasa bir katliam yasasıdır. Tarımın ekonominin yok edilmesidir. Her şeyi rant üzerine kurmuşlar. Tekrar büyük şehire geldiğimizde bu yasayı değiştirme sözü veriyoruz. İktidar da muhalefette bu değirmene su taşıyan partilerdir. Malkara’yı geri gitmiş görüyorum. Bulunduğu konumu koruma içgüdüsü mevcut olan anlayışı yıkmamız gerekir. Bu anlayışı yıktığımız vakit Malkara’yı da bir adım öne taşımız oluruz” şeklinde konuştu.

ŞARKÖY

“31 MART’TA ÖNCE ÇAPSIZ MUHALEFETİ SONRA DA İKTİDARI DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Seçim çalışmaları kapsamında Tekirdağ Şarköy’de DSP Şarköy Belediye Başkan Adayı Hasan Hakan Bayraktar ile halka seslenen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal şunları söyledi: “Artık geçinemez hale geldik. Hepimiz gırtlağına kadar borcun içindeyiz. Bu borcu kim ödeyecek? Elbette ki bizler ödeyeceğiz. Ülkeyi bu duruma getirdiler. Ecevit 17 yıl önce parlamentodan uzaklaştırıldı. O gün bu ülkede tek bir kurşun sıkılmıyordu. Şimdi ise ne yapılıyor; kışlada asker yok. Askerlerin hepsi sınırda teyakkuzda bekliyor. 31 Mart’tan sonra öce çapsız ana muhalefeti sonra da iktidarı değiştireceğiz.”

SÜLEYMANPAŞA

“ECEVİTÇİLER HER ŞEYİ BİLİYOR AMA ÇALMA ÇIRPMAYI BİLMİYOR”

Şarköy’den sonra Süleymanpaşa’ya geçen DSP Genel Başkanı Süleymanpaşa girişinde partiler tarafından karşılandı. DSP Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı ile birlikte şehir merkezine gelen Aksakal, burada bir konuşma yaptı. Aksakal, “Halkın umudu yeşermeden hiçbir şey yeşermez. Tekirdağ’ın trafik sorununa değinen var mı? yok, üretim var mı? yok, tek dertleri rantı ele geçirmek olmuş. Akıllarında her zaman olan rantı bir türlü çıkaramıyorlar. Ecevitçiler her şeyi biliyor ama çalma çırpmayı bilmiyor. Bildiğimiz tek şey hakkımızın yenildiğidir. Kışlada asker kalmadı. Askerlerin hepsi sınırda teyakküz halinde. Devlet güven verir. Devlet verdiği o güven sayesinde ayakta kalır. Biz size  onurlu güvenli ve ekonomisi düzlüğe çıkarılmış bir devlet verdik. Siz ne yaptınız; devleti darma dağın ettiniz. 31 Mart’ta hepiniz sandığa gidin, irtifağa değil aklınızın erdiği partiye oyunuzu basın. Mührünüzü ak güvercinin bağrına basın” diye konuştu.

MARMARA EREĞLİSİ

“ENSEMİZE TOKAT VURDURTMAYIZ”

DSP Marmara Ereğlisi Belediye Başkan Adayı Hikmet Ata tarafından 1000 araçlık konvoy ile Marmara Ereğlisi girişinde karşılanan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, yoğun sevgi seli eşliğinde ilçeye giriş yaptı. İlçe meydanında binlerce kişiye seslenen Aksakal, kendilerine medyada pek yer verilmediğinden yakındı.

Aksakal konuşmasına şu şekilde devam etti: “Kavgayla gürültüyle işimiz olmaz. İtişmek kalkışmak DSP’nin kitabında yazmaz. İftira hakaret kötü söz, bunların hiçbiri yanımızdan geçmez. Ama kimse de kusura bakmasın öyle ensemize de tokat vurdurmayız. Siyaset yaptığımız için doğru yapılanlara doğru, yanlış yapılanlara yanlış diyoruz. Sizlerin huzurunda alnı açık, başı dik, hırsızlığa, yolsuzluğa ihanete asla ve asla yer vermemiş halkı seven, halkçı Demokratik Sol Parti olacağız. Barış içerisinde, kardeşlik içerisinde bir seçim çalışması yürütüyoruz ve yürütmeye devam edeceğiz. 31 Mart gecesinde sandıktan kim çıkarsa herkes ona saygı duyacaktır.”

Diğer Haberler

TOPRAK BENLİ: “Demokrasilerde Meslek Örgütü Kapatılmaz”

               DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan TOPRAK BENLİ, …