Genel Başkan AKSAKAL’dan DSP Örgütlerine “Teşekkür” Mesajı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Referandum çalışmalarının sonunda DSP Örgütlerine yönelik bir Teşekkür Mesajı yayınladı.

Bir dayatmanın ürünü olan bu Anayasa değişikliklerini referandum ortamına taşıyan anlayışın da sorgulanacağı 16 Nisan’da, çıkacak sonuçların ülkemize ve milletimize hayırlı olacağına inandığını belirten AKSAKAL şunları söyledi:

“Değerli dava arkadaşlarım,

Türk halkının hiç de ihtiyacı olmayan bir süreci bize yaşattılar.

Orantısız güç kullanarak yürütülen referandum çalışmalarında iktidar partisi tüm iletişim kanallarını ve reklam platformlarını kendisi kullandı.

Televizyonlar ve gazeteler neredeyse tek yanlı yayın politikasıyla korku ve baskı ortamının çarpıcı birer örneği oldular.

Yaşanan bütün olumsuzluklara ve olanaksızlıklara rağmen Demokratik Solcular tüm olanaklarını seferber ederek kampanyada yerini aldı, Atatürk’ün önderliğinde Türk Milleti’nin azim ve mücadelesi sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletine sahip çıkacağını ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü tehlikeye atabilecek bu girişimin karşısında sarsılmaz inancıyla durduğunu gösterdi.

Bu çalışmaları yürüten tüm inançlı DSP kadrolarına başta her türlü fedakarlığı ortaya koyarak gece gündüz demeden destek veren Parti çalışanlarımıza, İl ve İlçelerimizin cefakar üyelerine, Başkanlarına ve yöneticilerine, PM ve MDK üyelerimize, Başkanlık Kurulu üyelerimize en içten duygularımla teşekkür ederim.

Bu emeklerimizin önümüzdeki süreçte partimizi parlamentoya taşımakta büyük katkı sağlayacağına olan inancımla 16 Nisan’da gerçekleşecek Anayasa Değişiklikleri Referandumu sonuçlarının ülkemiz ve halkımız için hayırlı olmasını dilerim.”