DUYURULAR

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan ABD Başkanı Biden’e Kutlama Mesajı

Amerika’da 3 Kasım’da yapılan seçimlerin ardından Joe Biden’ın resmen başkan olarak ilan edilmesi için Seçiciler Kurulu’nun onayı bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde toplanan ABD ​Seçiciler Kurulu, Demokrat aday Joe Biden’ı ABD’nin 46. başkanı olarak resmen onaylaması üzerine DSP Genel Başkanı Aksakal, Amerikan Büyükelçiliği aracılığıyla Joe Biden’a bir kutlama mesajı gönderdi.

 Aksakal mesajında; “Ülkenizde gerçekleştirilen Başkanlık Seçimleri kesin sonuçlarının “Seçiciler Kurulu” tarafından ilân edilerek Sayın Joe Biden’ın Amerika Birleşik Devletleri’nin 46. başkanı olarak resmen onaylandığını öğrenmiş bulunuyorum.

Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki dostluk ilişkilerinin 73 yıllık geçmişinde zaman zaman gerilimli dönemler yaşamış ise de, devletlerin karşılıklı olarak ulusal çıkarlarına gösterdikleri saygı ölçüsünde bu olumsuzlukların bertaraf edilebildiği malûmlarıdır.

Umuyor ve ümit ediyorum ki, son zamanlarda yine bu türden gerilimlerin yaşandığı gerçeğini görerek, önümüzdeki süreçte iki dost ve müttefik ülke olarak karşılıklı hak ve çıkarlarımıza saygı çerçevesinde daha verimli iş birlikleri yaratma olanağı sağlanabilir.

Bu düşüncelerle Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı’na seçilen ve 20 Ocak 2021 tarihinde görevi Sayın Donald Trump’tan devralacak olan Sayın Joe Biden’ı kutluyorum, görevi döneminde başta Amerika halkı olmak üzere tüm dünya insanlığının gelişimine yönelik olumlu çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47. Yıldönümünde anlamlı mesaj.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, 20 Temmuz 1974’te Başbakan Bülent Ecevit’in liderliğinde Türk …