DUYURULAR

DSP Genel Başkanı AKSAKAL’dan 23 Nisan Mesajı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, TBMM’nin Açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

AKSAKAL mesajda “Egemenlik her şart ve koşulda geleceğe UMUT’tur. Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanmasında, çağdaş uygarlık yolundaki devrimlerin başarılmasında ve demokrasinin yerleşmesinde olduğu gibi her türlü zorluğun aşılmasında en büyük güç kaynağı Millî Birlik ve Ulusal Egemenliktir!

Ulusal Egemenlik hukukun üstünlüğüne, sosyal adalete, lâikliğe ve demokratikliğe dayanır. Bunlardan biri yok olur veya zayıflarsa ulusal egemenlik tehlikeye girer.

Büyük Millet Meclisinin açılması ve Egemenliğin Millete devredilmesinin 100. yılını görebilmek, bu milletin bir ferdi olarak hepimiz için mutlulukların en büyüğüdür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Cumhuriyeti gençliğe emanet etmesi ve 23 Nisan’ı çocuklarımızın bayramı olarak ilânı, geleceğimizin teminatı gençlerimize verdiği değerin ve önemin en çarpıcı göstergesidir.

Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. Yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir coşku ve gururla kutluyorum.

Bu coşkuyu hiçbir olay ve hiçbir güç engelleyemeyecektir. Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir ve sonsuza kadar da böyle olacaktır.

Ne mutlu Türküm diyene!” ifadelerine yer verdi.

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Çağrı: “1974’de yapmadığımızı yapma mecburiyetinde bırakmayın.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL Kanal 5 televizyonunda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. …