DSP Genel Başkanı AKSAKAL’dan “19 MAYIS” Mesajı.

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Tam Bağımsız Türkiye idealiyle başlattığı Kurtuluş Savaşı mücadelesinin il adımı ve Samsun’a çıktığı gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AKSAKAL’ın mesajı şöyle;

Bugün Türk milleti 98 yıl öncesinin koşullarını yeniden yaşamaktadır.

Bağımsızlığımıza ve Cumhuriyetimize kasteden düşmanlar, bütün dünyada benzeri olmayan bir gücün temsilcileridirler.

Ülkede son onbeş yıldır iktidara sahip olanlar yanlış politikalarıyla gaflet ve dalâlet ve hattâ bir kesimi de hıyanet içindedirler.

Bunlar kişisel çıkarlarını emperyal güçlerin siyasi hevesleriyle birleştirmiş bölgemizdeki barış ortamı tamamen yok edilmiştir.

Halk yoksulluk ve açlık düzeyinde bir yaşama mahkûm edilmiş, geleceğinden umutsuz, perişan vaziyettedir.

İşte tüm bu şartlar altında yaşanan yeni Anayasa değişikliği ile de 98 yıl öncesinin yönetim tarzına, sözde Padişahlık hevesiyle yanıp tutuşanlar vardır.

94 yıllık Cumhuriyet’in kazanımlarıyla büyüyüp yetişmiş Türk halkı asla geriye dönüşe izin vermeyecektir!

Devleti bir kanser gibi sarmış olan terör yapılanmalarını tek tek çökerten irade ve bu milletin asil gücü elbette yeniden dirilişin meşalesini yakacaktır.

Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı “Tam Bağımsız Türkiye” mücadelesi sonrası Gençliğe Hitabesi ile vücut bulan görev anlayışı, Bülent Ecevit’in ışığında Demokratik Solcuların öncülüğünde güçlenerek sürecek ve mutlaka hedefine ulaşacaktır.

Bu toprakları yeniden “Vatan” yapan asil milletimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.