DUYURULAR

DSP Genel Başkanı AKSAKAL’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

AKSAKAL mesajında; “Emperyalist işgale karşı ulusal mücadelenin başlatıldığı günden bu güne 101 yıl geçti.

Türk vatanının bulunduğu coğrafya üzerindeki kirli hevesler, iğrenç hayaller bugüne kadar bitmedi, bundan sonra da bitmeyecektir.

Sözde demokrasi, sözde insan hakları, sözde çağdaşlık söylemleriyle insanlarımıza şirinlik gösterileri yaparak toplumu birbirine karşı düşmanlık zeminine taşımaya çalışan bu emperyalist sistemin yeniden işgal stratejileri ile savaşımız inançla sürmelidir, kararlılıkla sürdürülmelidir.

19 Mayıs 1919, bu kararlılığın vücut bulduğu bir tarih olarak sonsuza kadar ruhumuzda ve bilincimizde aynı inançla yaşamaya devam edecektir.

Bu topraklar üzerinde asırlardır dalgalanan şanlı Türk bayrağı, geçmişten bu yana var olan ihanet yuvalarını darmadağın ederek mavi göklerde sonsuza kadar da dalgalanacaktır.

Tam Bağımsız Türkiye idealinin lideri Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, milli mücadelemizin yılmaz savaşçıları ve bu yolda vatan toprağına emanet ettiğimiz tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.

Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!sözlerine yer verdi.

Diğer Haberler

AKSAKAL’dan Çağrı: “1974’de yapmadığımızı yapma mecburiyetinde bırakmayın.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL Kanal 5 televizyonunda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. …