DUYURULAR

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan 13 vatandaşımızın Şehit edilmesiyle ilgili açıklama.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, geçtiğimiz gün Pençe Kartal-2 Harekât bölgesinde şehit olan 13 sivil vatandaş için açıklamada bulundu.

Aksakal açıklamasında; Türk Silahlı Kuvvetlerince yürütülen Pençe Kartal-2 Harekâtı sırasında PKK Terör Örgütünün uzun zamandır rehin tuttuğu 13 yurttaşımızın kalleşçe katledilmelerine sessiz kalınamaz.

ABD’nin, terörün bal gibi yanında ve arkasında” olduğunu anlamak için bugünleri yaşamamız gerekmiyordu!

Bu katliam, asil ve yüce Türk devletinin yetkin sorumlularının “intikam” açıklamalarıyla geçiştirilebilecek sıradan bir olay değildir.

Türk milleti güçlüdür, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de gücünü milletinden alır.

Hiç vakit geçirilmeden ve hiçbir tereddüde mahâl vermeden gereği yapılmalı, topyekûn bir planlamayla sınır ötesinde yuvalanmış tüm terör yuvaları yerle bir edilmeli, taş üstünde taş bırakılmamalıdır.” İfadelerine yer verdi.

Aksakal son olarak sosyal medya hesaplarından paylaştığı taziye mesajını yineleyerek şehit ailelerine sabır diledi: “Vatanı uğruna canını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.”

Diğer Haberler

Aksakal’dan ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Yaptırım Kararına Yanıt: “Karşılığı derhal ilân edilmeli.”

ABD Dışişleri Bakanlığı, Hasımlarına Yaptırımlar Yoluyla Karşılık Verme Yasası (CAATSA) kapsamında Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) …