DUYURULAR

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan 1 Mayıs Mesajı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

AKSAKAL mesajında;

“Emekçilerin hak arayışlarını haykırdıkları “1 Mayıs İşçi Bayramı” ne yazık ki bu yıl da küresel salgının gölgesi ve kısıtlamaları altında yaşanacak.

Çalışanların hak mücadelesinden doğan Demokratik Sol Parti olarak, buruk yaşanacak bu günde, zor dönemde yaşanan ekonomik sıkıntıların en az düzeyde gerçekleşmesini sağlayacak bazı uygulamaların devreye sokulması devletin sosyal sorumluluğunun bir gereği olacaktır.

Esasen açlık sınırının bile altında belirlenen bir asgari ücret uygulamasının reva görüldüğü işçi ve emekçi kitlesinin büyük çoğunluğunun pandemi koşullarında yaşadığı zorlukların hafifletilmesine yönelik düzenlemeler yapılması zarureti ortadadır. 1 Mayıs bunun için anlamlı bir gündür.

Emeğin en yüce değer olduğuna ve millî kalkınmanın millî emeğin güçlendirilmesinden geçtiğine inanan milliyetçi, vatansever, sol bir parti olarak 1977 yılında Taksim meydanındaki kutlamalar sırasında emperyalist sistemin tetikçileri tarafından yapılan saldırıda yaşamını yitiren 34 insanımızı saygıyla anarken, işçilerimizin, emekçilerimizin ve tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü yürekten kutluyorum.sözlerine yer verdi.

Diğer Haberler

DSP Genel Başkanı Aksakal Haftalık Basın Toplantısında Gündemi Değerlendirdi.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, gerçekleştirdiği basın toplantısında ülke ve dünya gündemini …